TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trade Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar
#1
PTCGO oyununda oyuncuların birbirleri ile sahip oldukları kartları değiştirmesini sağlayan ‘Trade’ bölümünde dikkat etmeniz gereken hususları ve işin püf noktalarını belirtmeye çalışacağım.

1- Yapacak olduğunuz genel takas tekliflerinde oyun size 8 token karşılığında 8 saat, 24 token karşılığında 24 ve 48 token karşılığında 48 saat boyunca bütün oyuncuların göreceği alanda teklif yayımlamanızı sağlıyor. Teklifiniz kabul olması durumunda ve teklifinizi geri çekmeniz durumunda oyun size vermiş olduğunuz tokeni iade ediyor. Baktınız teklifiniz uzun süre ekranda kalmasına rağmen kabul edilmedi, teklifi iptal edip, tokeninizi geri alabilirsiniz.

2- 8 saat, 24 saat ve 48 saat süresinde başlayarak yayımlanan tekliflerde, yapılan abartılı teklifler taş çatlasa 07:56, 23:55 ve 47:53 sürelerine kadar sarkabiliyor.  Mesela 07:59-07:56 süresi aralığında o güzel teklifleri hemen kapabiliyorlar. Bunun için bu süre dilimine bir an önce gelebilmek çok önemlidir. Hızlı gelebilmek için sürekli aralık çubuğunu aşağı indirmeniz gerekir. Ya da tıkır tıkır tıklamaktan gına geldiyse herhangi bir kartın ismini arama kutucuğuna yazıp, 07:… li süreli teklifleri görünce, arama kutucuğuna yazdığınız metni silip ve 07:59 süre dilimine kadar gelebilirsiniz.

3- Sahip olduğunuz kartların oyun içerisindeki ederlerini net olarak bilmiyorsanız, 00:01-07:56, 08:00-23:55 ve 24:00-47:53 süre aralığındaki tekliflerden, eğer çok ihtiyacınız olan bir teklif görmediyseniz uzak durmaya çalışın.

4- Genellikle oyuncular 07:59 süre dilimine bakıp, değerli teklif göremeyince yeniden teklif sayfasını yenilediğinden dolayı 23:59 ve 47:59 süreli kısma gitmeyi pek istemiyor. Zaten 8 token verip 8 saat süreyle yapılan teklif token ekonomisi yönünden mantıklı olduğundan, 24 ve 48 tokenli teklifler pek yapılmıyor. Bazen 23:55 ve 47:53 sürelerinde dokunulmamış harika teklifler ile karşılaşabilirsiniz.

5- Kartlarınızı mümkün olduğunca paketler ile değiştirmekten çekinmenizi tavsiye ediyorum. Bunun sebebi ise alınan gerçek paketlerde çıkan çöp kartların bulunduğu paketlerin oyun içerisine aktarılarak, en azından burada paketim ile takas yapıp kart alayım düşüncesinin olmasıdır. Bu konu tarafımca daha iyi incelenip, sizlere tekrar aktarılacaktır. Ama yine de tavsiyem bu tekliflerden uzak durmanızdır. Hele ki çokça sayıda verilen paketlerden uzak durunuz. Shaymin Ex vererek aldığım 25’li roaring skies paketinden hiçbir değerli kartın çıkmadığını görüp, olayı bu şekilde yorumladım. Paketler ile değiş tokuş yapacaksanız azca verilen paketli teklifleri kabul edin, çünkü karşıdaki talepçinin bu paketleri turnuvadan veya günlük görevden kazanma ihtimali yüksektir. Takdir sizlere kalmış, ben sadece uyarıyorum. Çoklu paketli teklifleri kabul edip, güzel kartların çıktığı tekliflerde olabilir.

6- Turnuvadan veya günlük görevden kazandığınız paketleri takas yerine açmanızı tavsiye ediyorum. O paketin içinden aldığınız karttan daha güzel kartlar çıkabilir. Takdir yine sizlerin.

7- Elinizde bulunan değersiz kartlardan 10-15 belki 20 tane toplayıp, 1 adet uncommon chest ile değiştirmeniz sizin için iyi olacaktır. O uncommon chestlerden bana 2 kere shaymin ex çıkmıştı. Ama bazen de aşırı değersiz kartlar da çıkabilir. Bu durum şansınıza kalmış.

8- Abartılı bir teklifi kabul ettiğinizde, kabul eden karşı tarafın kullanıcı adının bulunduğu ‘trade history’ kısmına bakıp, ya bu kek oyuncu ben bunu iyi bir yolayım düşüncesiyle arkadaşlarınıza ekleyiniz buradan da private trade ile oyuncunun değerli kartlarına göz dikebilirsiniz. Yine aynı şekilde nadir bir kart elde ettiğiniz bir oyuncunun kullanıcı adını ‘trade history’ kısmından bularak, ekleyiniz. Kart koleksiyonu geniş olma durumu yüksek ihtimalli olan bu oyuncu ile arayı sıkı fıkı tutarsanız, güzel kartları makul kartlarla private trade ile değiştirebilirsiniz.

9- Oyunun chat bölümünde çoğu zaman ihtiyaç duyulan kartların muhabbeti geçiyor. Oradan denk gelirse oyuncunun istediği kartı sahip olmanız durumunda, oyuncuyu arkadaşlarınıza ekleyip, ‘private trade’ ile takasa girebilirsiniz.


10- Trade yapmak için en uygun zaman dilimi öğlen ve akşam saatleridir. Sabah ve gece saatlarinde Amerikalı oyuncuların çokluğu nedeniyle trade bölümünde 07:59 süresine gelip de teklif kapmak zor oluyor, 07:58’e dahi teklif kalmıyor. Oyuncu çokluğu nedeniyle o bölüme erkenden gelip, abartılı teklifleri alıp götürenler ile sık karşılarsınız. Aynı zamanda aşırı abartılı tekliflerin bulunduğu zaman dilimi de bu zamanlar oluyor, gözünüz kesiyorsa bu zaman diliminde trade kovalayabilirsiniz. Öte yandan, Avrupalı oyuncuların bulunduğu zaman diliminde, oyuncu azlığından dolayı makul teklifleri makul zamanlarda kabul edebiliyorsunuz.

11- Elinizde talep edilen kartın sayısı az ise, kolay kolay trade yapmayın. Mutlaka elinizde en az 3-4 adet o kart bulunsun ki, sonradan pişman olmayın. Ama dersiniz ki bu kartın ederi teklife göre çok yüksek, o zaman edebilirsiniz. Kartların değerini oyun içinde anlayabilmek çok önemli, bunun içinde sıkça trade bölümünde takılmanız gerekir. 00:01-07:56, 08:00-23:55 ve 24:00-47:53 süre aralığındaki teklifleri görüp, ya evet bu kartın ederi bu değilmiş daha yüksekmiş ve daha aşağıdaymış gibi tespitleri kendiniz tarafından yapabilirsiniz.

12-  Orta halli kartları biriktirip, daha iyi bir kart talep etmeniz bence daha uygun olacaktır.

Bunları anlattığım için biraz da pişmanım. Artık trade bölümündeki rakiplerim çoğalacaktır. Olsun varsın, canınız sağolsun  :)
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: TcgTR-Admin
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.