TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sihirbazlar Çetesi
#1
Başroller: Alakazam EX ve Mega Alakazam Ex
Yardımcı Oyuncular: Wobbuffet, Zubat, Golbat, Crobat
Kurgu: Shaymin EX, N, Professor Sycamore
Yürütücü Yapımcı: Psişik Enerji Kartları
Emeği Geçenler: Çeşitli Trainer Kartları
Tür: Psişikolojik
Sinopsis: Dönemin en gözde sihirbazı, muhteşemler muhteşemi Alakazam, önemli bir gösteri sırasında şapkasından tavşan yerine yarasa çıkarır, yarasalar geliştikçe insanlar şaşkınlığa uğrar. Şaşkına dönen insanlar ne olup bittiğini anlayabilmek için ellerinden geleni yapsalar da Alakazam şovuna devam eder. Sonunda meydana gelen şey ise psişikoloji biliminin en ilginç vakalarından birini oluşturur.

Cizgi Resim

   
 
Oyun Alanında Yer Alan Kartlar


 
Shaymin-EX (Roaring Skies) X 2 (Elinizde yer alması durumda, aktif veya yedek bölüme aldığınız da masanızda 6 kart olana kadar destenizden kart getirir. Eğer atak yaparsanız, atak yaptıktan sonra kendini ve ekli enerji kartlarını elinize getirirsiniz)
Alakazam-EX (Fates Collide) X 3 (M-Alakazam EX olarak evrimleştiği zaman, ‘Kinesis’ özel yeteneği ile rakibin aktif pokemonuna 20 damage ve varsa rakibinizin yedek bölümdeki seçmiş olduğunuz pokemona 30 damage vurur. ‘Suppression’ atağı ile rakibizin enerji kartı ekli her bir pokemonuna 30 damage vurur)

M Alakazam-EX (Fates Collide) X 3 (‘Zen Force’ atağı ile 10 damage vurmanın yanı sıra rakibin aktif pokemonunun almış olduğu her 10 damage kadar çarpı 30 damage vurur. Örnek: Rakip pokemon 20 damage almış ise bu pokemon 10+2x30=70 damage vurur)resim1_01_06_16_8_11_11.png

Wobbuffet (Phantom Forces, Generations) X 1 (Eğer bu pokemon aktif pokemonunuz ise ‘Bide Barricade’ özel yeteneği her bir psişik türü pokemonların haricindeki pokemonlar özel yeteneğini kullanamaz. ‘Psychic Assault’ atağı ile 10 damage vurmanın yanı sıra, rakibin aktif pokemonunun almış olduğu her 10 damage kadar çarpı 10 damage vurur)resim1_01_06_16_8_11_40.png

Zubat (Phantom Forces, Generations) X 4 (‘Zubat’-‘Golbat’-‘Crobat’ evrim zincirinde yer alması için bulunmaktadır. ‘Skill Dive’ atağı ile rakibinizin istediğiniz pokemonuna 10 damage vurursunuz. Psişik türü pokemonlara karşı zayıflığı veya direnci bulunan pokemonlar yine 10 damage alır)
Golbat (Phantom Forces, Generations) X 3 (‘Zubat’ pokemonundan evrildiği zaman ‘Sneaky Bite’ özel yeteniği sayesinde rakibinizin istediğiniz pokemonuna 20 damage vurursunuz. ‘Swoop Across’ atağı ile rakibinize ait her bir pokemona 10 damage vurur. Psişik türü pokemonlara karşı zayıflığı veya direnci bulunan pokemonlar yine 10 damage alır)
Crobat (Phantom Forces) X 2 (‘Golbat’ pokemonundan evrildiği zaman ‘Surprise Bite’ özel yeteniği sayesinde rakibinizin istediğiniz pokemonuna 30 damage vurursunuz. ‘Skill Dive’ atağı ile rakibinizin istediğiniz pokemonuna 30 damage vurursunuz. Psişik türü pokemonlara karşı zayıflığı veya direnci bulunan pokemonlar yine 30 damage alır)
Devolution Spray X 3 (Kullandığı takdirde evrimleşmiş bir pokemonu el bölümüne getirerek, bir önceki pokemon leveline geri getirir.Kartın kullanıldığı pokemonu o tur içerisinde evrimleştiremezsiniz)resim1_01_06_16_8_11_11.png

Super Rod X 1 (Discard edilmiş durumdaki pokemonunuz ve/veya enerji kartınızı en fazla 3 adet olmak üzere destenize ekler ve ardından deste karıştırılır)
Super Scoop Up X 3 (Yazı-tura atışı sonucu eğer renkli kısım gelirse, pokemonunuz ve ona ekli kartları elinize getirirsiniz)resim1_01_06_16_8_11_40.png

Ultra Ball X 4 (2 tane kartınızı discard edip, istediğiniz levelde bir pokemonu elinize getirmenizi sağlar)resim1_01_06_16_8_11_40.png

VS Seeker X 4 (Discard durumdaki supporter kartınızı, tekrar elinize getirmenizi sağlar)resim1_01_06_16_8_11_11.png

AZ X 1 (Aktif durumdaki pokemonuzu elinize getirmenizi sağlar ve pokemonuza ait tüm kartları atarak, discard eder)resim1_01_06_16_8_11_24.png

Lysandre X 2 (Karşı rakibinizin yedekteki pokemonunu, karşınıza almanızı sağlar)
resim1_01_06_16_8_11_40.png

N X 4 (Hem sizin, hem rakibinizin kartlarını karıştırıp, kalan ödül kartı kadar kartı elinize getirir)resim1_01_06_16_8_11_40.png

Professor Sycamore  X 4 (Elinizdeki tüm kartları atar (discard) ve destenizin en üstteki 7 adet kartı elinize getirir)resim1_01_06_16_8_11_40.png

Dimension Valley X 4 (Her bir psişik türü pokemonu 1 adet enerji kartı gerektirmeden atak yapar)
Alakazam Spirit Link X 3 (Alakazam EX pokemonuna eklemiz durumunda Mega-Alakazam EX olarak evrildiği zaman turunuz tamamlanmaz, oynamaya devam edersiniz)resim1_01_06_16_8_11_24.png

Float Stone X 2 (Karta sahip pokemon, geri çekilme bedeli olan enerji kartına ihtiyaç duymaksızın yedeğe alınır)resim1_01_06_16_8_11_40.png

Mystery Energy X 4 (Karta sahip psişik türü pokemon, 2 adet enerji kartı bedeli olmadan yedek bölüme geri çekilebilir)resim1_01_06_16_8_11_40.png

Psychic Energy X 4 (Psişik türü pokemonlarına ait temel enerji kartıdır)

Cizgi Resim
 
İzlenilecek Strateji
 

Basit olarak rakibinizin aktif pokemonuna ‘Zubat’-‘Golbat’-‘Crobat’ evrimleriyle damage vurduktan sonra, M-Alakazam EX pokemonunun atağı ile saldırmaktır. İlla ki aktif pokemona yarasaların evrimleri ile atak yapmanız mecburi değildir. Diğer pokemonlar ile de atak yapabilirsiniz. Ancak yarasaların sadece evrilmesi yoluyla rakibinize damage vurmanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü bu atak enerji kartı gerektirmez, ayrıca yarasaların geri çekilme bedelleri de yoktur. Ayrıca Alakazam-EX pokemonunun ‘Kinesis’ özel yeteneği sayesinde ‘M-Alakazam EX’ olarak evrildiği zaman da ekstradan damage vurabilirsiniz. Sonrasında, M-Alakazam Ex ile aktif pokemona vurduğunuz her 10 damage başına artı 30 damage vurursunuz ki ortaya çok büyük damage puanları çıkabilir. Yarasaların sürekli evrilerek damage vurması için ‘Devolution Spray’, ‘AZ’ ve ‘Super Scoop Up’ trainer kartlarını kullanabilirsiniz. ‘Dimension Valley’ stadyum kartının da aktif olması ile beraber psişik türü pokemonlarınız sadece tek bir enerji kartı ile atak yapar.

Cizgi Resim
 
Farklı Kartlar, Farklı Stratejiler 


-Yarasa pokemonlarını kullanmak yerine, ‘Alakazam EX’, ‘M-Alakazam EX’, ‘Shaymin EX’, ‘Wobbuffet’ pokemonlarını arttırabilir ve hatta ‘Hoopa EX’ (Ancient Origins – Aktif veya yedek bölümüne alındığı vakit destenizde yer alan 3 EX pokemonu yedek bölüme alma imkânınız olur)  pokemonunu da dâhil edebilirsiniz. Ayrıca işinize yarayacak trainer kartlarını da kullanabilirsiniz. Neticede 'Devolution Spray' trainer kartları ile birlikte 12 adet kartlık bir yer açılıyor.
- Absol (Roaring Skies – Aktif veya yedek bölüme alındığı vakit ‘Cursed Eyes’ özel yeteneği ile rakibinizin pokemonları arasında 30 damage kadar damage transferi yapabilir. ‘Mach Claw’ atağı ise 30 damage vurur ve karşı pokemonun direnç durumu olsa bile bu durumunan etkilenmez) pokemonunu da ekleyerek, pokemonunun ‘Cursed Eyes’ özel yeteneği sayesinde olur da damage yemiş rakibin aktif pokemonu yedek bölüme çekilirse, yedek bölümdeki pokemondan aktif bölümdeki pokemona 30 damage transfer edebilirsiniz.
- Tamam, kabul, Shaymin EX pokemon kartı oldukça değerli bir kart ama oyun düzenini kurmakta oldukça avantajlı bir karttır. Ama olmazsa olmaz bir kart da değildir.

Cizgi Resim
 
Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
-‘Devolution Spray’, ‘AZ’ ve ‘Super Scoop Up’ trainer kartlarını mümkün olduğunca ‘Zubat’-‘Golbat’-‘Crobat’ evrimi için kullanın, eğer pokemonlarınız çok damage yemiş ise ‘AZ’ ve ‘Super Scoop Up’ kartlarını da kullanabilirsiniz.
- ‘Wobbuffet’ pokemonu ile atak yapmak yerine, yedek bölümde muhafaza etmek mantıklı olacaktır. Karşınıza özel yeteneğe sahip bir pokemon geldiğinde, ‘Bide Barricade’ özel yeteneği sayesinde rakibinizi zorlamanız size avantaj sağlar. Ayrıca ‘Mystery Energy’ kartını bu pokemona vermeniz durumunda, geri çekilme bedelinden muaf olursunuz.
- ‘Dimension Valley’ stadyum kartını gerekmedikçe kullanmayın, rakibiniz bir başka stadyum kartıyla veya trainer kartıyla bu kartı eleyebilir.
- Special kartlarınızı mümkün olduğunca geç ekleyin, pokemonunuzun ihtiyacı olan enerji kartlarını tedarik ettikten sonra ekleyebilirsiniz. Rakibinizin special kartlarınızı discard edecek kartları olabilir.
- ‘Zubat’-‘Golbat’-‘Crobat’ ile rakibinizi eleyecek kadar damage vurduysanız, rakibinizin sonraan oyuna dâhil edip sizi zorlayabileceği bir pokemona atak yapabilirsiniz.
- ‘Float Stone’ kartını ‘Shaymin EX’ pokemonunda kullanmanız önerilir.

Cizgi Resim
 
Avantajlar

 
-‘Zubat’-‘Golbat’-‘Crobat’ evrimi ile atak yapabilirsiniz ki bu atak için enerji kartı gerekmez. Bu evrimi tekrar tekrar sağlayacak trainer kartlarına da sahipsiniz. Ayrıca yarasa pokemonlarının geri çekilme bedeli de yoktur.
-Az enerji kartı ile çok damage vurabilirsiniz.
- Karşınıza psişik türü harici özel yetenek sahibi bir pokemona çıktığında ‘Wobbuffet’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde bu pokemon ile atak yapabilirsiniz.
- ‘AZ’ ve ‘Super Scoop Up’ trainer kartları ile pokemonlarınızı iyileştirebilirsiniz.
- ‘Mystery Energy’ kartının özelliği sayesinde, pokemonlarınız iki enerji daha az bedel ile yedek bölüme çekilebilir ki bu destede bulunan pokemonlar sadece bu enerji kartı ile hiçbir enerji kartı bedeli olmadan yedek bölüme çekilebilir.
- Psişik türü pokemonlarına özel ‘Dimension Valley’ stadyum kartı ile bir enerji kartı daha az gerektirecek şekilde atak yaparsınız. Psişik türü pokemonlarına mahsus oldukça avantaj sağlayan ‘Dimension Valley’, ‘Mystery Energy’ ve ‘Wobbffet’ kartlarını kullanmış olursunuz.

Cizgi Resim
 
Dezavantajlar


-- Evrilmesi için yer alan ‘Zubat’ ve ‘Golbat’ pokemonları görevini yerine getiremeyip, ‘Golbat’ ve ‘Crobat’ pokemonlarına evrilmesi uzun zaman alırsa, rakibinizin bunları elemesi kolay olacaktır. Zubat’-‘Golbat’-‘Crobat’ evrimleri ile de tekrar tekrar atak yapabileceğiniz için trainer kartlarına ihtiyaç duyarsınız.
- Enerji kartlarının az olmasından dolayı, elinize bir türlü gereken enerji kartı gelmeyebilir. Bir de‘Dimension Valley’ stadyum kartının yokluğunu çekerseniz, dezavantajlı duruma geçersiniz.
- ‘Alakazam Spirit Link’ kartını ‘Alakazam EX’ pokemonuna ekleyemezseniz, ‘M-Alakazam EX’ olarak evrildiğinde tur direkt karşı tarafa geçer.
- ‘Super Scoop Up’ kartını kullanmak şansınıza kalmıştır.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: Zombi TR , TcgTR-Admin
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.