TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perili Deste ( Fairy Destesi )
#1
   

Bana göre fairy türü pokemonlar PTCGO oyunda en işe yaramaz tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu türlere ait sağlık puanları genellikle düşük olur. Avantajları oldukları tek tür dragon türü pokemonlar olsa bile oyunda dragon tipi pokemonların çoğu bu türe karşı değil, kendi türüne karşı zayıflık göstermektedir. Sırf bu türlere özel bir seri çıksa, bu tür ancak kendini toparlayabilir. Oyunda en yüksek iş yaptıkları nokta ise bayan oyunculara hediye olarak private trade yoluyla gönderilmeleridir (özellikle flabébé, floette, florges). J Neyse forumun amacından sapmayalım J Bu türü bu kadar eleştirdikten sonra, fairy türü pokemonlardan oluşan ve oyunda sizi oldukça başarılı kılabilecek bir oyun alanını tanıtacağım.


 
Oyun Alanda Bulunan Kartlar

 resimresimresim

Gardevoir Ex – (Primal Clash, Generations) X 3 (Mega-Gardevoir Ex pokemonuna evrilmesi için yer almaktadır. İlk atağını yaptığınızda 20 damage vurmasının yanı sıra rakibin aktif pokemonuna zarar verdiğiniz kadar kendini iyileştirir. Eğer ikinci atağını yaparsa 100 damage vurur ve kendi zayıflık dezavantajı ortadan kalkar)

resimresimresim

Mega-Gardevoir Ex– (Primal Clash, Generations)  X 3 (Size ait pokemonlara ekli her bir fairy enerji kartı kadar çarpı 30 damage vurur)


resim
Spritzee – (XY Base, Flashfire, BREAKthrough, BREAKpoint) X 2 (Aromatisse pokemonuna evrilmesi için yer almaktadır)

resim
Aromatisse – (XY Base) X 2 (Özelliği itibariyle her bir turda kendisi dahil herhangi bir pokemona ekli fairy enerji kartını istediğiniz miktarda diğer herhangi bir tür pokemona transfer edebilir. Atak yapması durumunda 60 damage vurur)

resimresim
Xerneas –(XY Base, XY Promo) X 3 (İlk atağını yaparsanız damage vurmaz, ancak yedekteki seçmiş olduğunuz iki adet pokemona herbirine en fazla 1 adet olmak üzere destenizde bulunan fairy enerji kartlarını ekler. İkinci sıradaki atağını yaparsanız 100 damage vurur, ancak bu pokemona ekli 1 adet enerji kartını discard etmek zorunda kalırsınız)

resim

Level Ball X 3 (Destenizden 90 sağlık puanına kadar olan herhangi bir pokemonu bulup, elinize getirmenizi sağlar, sonrasında deste tekrardan karıştırılır)

resim

Max Elixir X 3 (Destenizin en üstteki 6 kartına bakıp, enerji kartı bulmanız durumda bir adedini, yedekteki bir pokemonunuza vermenizi sağlar, ardından deste karıştırılır)


resim

Max Potion X 2 (Aktif pokemonuzun yediği hiti sıfırlar, ancak pokemona ait bütün enerji kartını da discard eder (statü durumunu değiştirmez))

resim

Mega Turbo X 2 (Discard edilmiş durumdaki bir temel enerji kartını Mega Evrimli Pokemonunuza ekler)

resim

Super Rod X 2 (Discard edilmiş durumdaki pokemonunuz veya enerji kartınızı 3 adet olmak üzere destenize ekler ve ardından deste karıştırılır)

resim

Trainers’ Mail X 3 (Yerdeki gömülü destenizin en üstteki son 4 kartında trainer kart yer alıyorsa destenize çekmenizi sağlar)

resim

Ultra Ball X 3 (2 tane kartınızı discard edip, istediğiniz levelde bir pokemonu elinize getirmenizi sağlar)

resim

VS Seeker X 4 (Discard durumdaki supporter kartınızı, tekrar elinize getirmenizi sağlar)

resim

Judge X 2  (Her bir oyuncunun kartlarını destesine gönderir, deste karıştırılır ve ardından her bir oyuncunun eline 4 adet kart gelir)


resim

Lysandre X 2 (Karşı rakibinizin yedekteki pokemonunu, karşınıza almanızı sağlar)

resim

Professor Birch’s Observations X 3 (Elinizde yer alan tüm kartları destenize geri koyar ve atılan coins’in renkli tarafı gelmesi durumunda elinize 7 adet, renksiz tarafı gelmesi durumunda elinize 4 adet kart almanızı sağlar)

resim

Fairy Garden X 3 (Fairy enerji kartına sahip herbir pokemon retreat cost (geri çekilme bedeli) olmadan yedeğe alınabilir)

resim

Gardevoir Spirit Link X 3 (Gardevoir Ex pokemonuna eklemiz durumunda mega ex olarak evrildiği zaman turunuz tamamlanmaz, oynamaya devam edersiniz)

resimresim

Fairy Energy X 12 (Peri türü pokemonlarına ait bir enerji kartıdır)
 


İzlenilecek Strateji

Buradaki asıl atağı gerçekleştirecek olan Mega-Gardevoir Ex pokemonu olup, diğer yandan Xerneas ile saldırabilirsiniz. Xerneas ile yedeğinizde bulunan 2 adet pokemona enerji transferi yapıp, sonradan da Aromatisse pokemonu ile de Mega-Gardevoir Ex pokemonuna aktarabilirsiniz. Fairy garden stadyum kartı aktif olduğu oyun içerisinde rahat hareket etme imkanı bulursunuz. Oyunda 3 adet gereken enerji kartlarına sahip Mega-Gardevoir Ex pokemonu bulunması durumunda, fazla damage almış pokemonlarınızı yedeğe çekerek, bunlarla saldırı yaparsanız rakibiniz iyice sersemletirsiniz. Her bir pokemonunuza ekli fairy tipi enerji kartı kadar damage vurursunuz. Yani oyun alanı içerisinde 12 adet enerji kartına yer verdim, vurabileceği en maksimum 360 gibi yüksek bir damage puanı olacaktır.


 
Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
- Fairy Garden stadyum kartını gerekmedikçe kullanmayın, rakibiniz bir başka stadyum kartıyla veya trainer kartıyla bu kartı eleyebilir.
- Xerneas ile oyuna başlarsanız Mega-Gardevoir pokemonuna eninde sonunda sahip olacağınızı umarak, yedekteki 2 temel pokemona enerji kartı eklemeye çalışın, nasıl olsa aromatisse pokemonu bu kartları sonradan gereken pokemonlara dağıtacaktır.
- Eğer bir pokemonunuz çok damage almış ise ona ekli bütün enerji kartlarını aromatisse pokemonu ile başka bir pokemona aktarın ve max potion ile iyileştirin. Sonrasından tekrar bu enerji kartlarını iyileşen pokemona ekleyebilirsiniz. Bu durum sizin için önemliyse max potion trainer kartını çoğaltabilirsiniz. Bu olayı gördükten sonra fairy türü pokemonlara hayran olursunuz.


 
Avantajları

- Karşınıza Ex pokemonlardan korunan bir pokemon çıksa bile Xerneas gibi atak gücü yüksek bir pokemon ile saldırabilirsiniz.
- Special kartınız bulunmadığı için akibiniz bunları ‘Enhanced Hammer’ ve ‘Xerosic kartları ile discard etme imkânı bulamaz.
- Fairy garden stadyum kartının işlevi size oyun içinde büyük kolaylık sağlar.
- Sahip olduğunuz enerji kartlarını gerek destede, gerek ise discard durumda olsa bile rahatlıkla elde edebilirsiniz. Böylece enerji kartı ihtiyacı derdiniz en aza indirgenmiş olur.
- Item trainer kartlarına çokça sahip olmanızdan dolayı, istediğiniz düzeni rahatlıkla kurabilirsiniz.
- Eğer rakip sağlık statünüzü ekleyecek bir atak yaparsa (yanma, zehirlenme gibi), pokemonunuzu yedeğe çekip bu durumdan kurtulmasını sağlarsınız.


  
Dezavantajları

- Gardevoir Ex pokemonuna ‘gardevoir spirit link’ kartı ekli olmadan Mega-Gardevoir Ex olursa tur direkt karşı tarafa geçer.
- 2 adet evrilmesi için yer alan temel pokemonlar görevini yerine getirip, evrilmesi uzun zaman alırsa stratejinizden koparsınız.
- Fairy türü pokemonlar sadece dragon türü pokemonlara karşı avantajlıdır. Ama oyun içerisinde yer alan çoğu dragon türü pokemon ise sadece kendi türüne karşı zayıflık gösterir.
- Spritzee gibi sağlık puanı çok düşük olan bir pokemon bulunduğu sürece tedirgin olursunuz.
- Fairy garden ve aromatisse ikilisine sahip olamamanız durumda rakibinizi elemeniz güçleşir.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: Zombi TR , BozRuh , TcgTR-Admin
#2
Fairy destem yoktu bunu harfiyen yapacam iyimiş :)
Cevapla
Teşekkür Edenler: tenebreux35 , tenebreux35 , tenebreux35
#3
(27/05/2016, 16:49)TcgTR-Admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Fairy destem yoktu bunu harfiyen yapacam iyimiş :)

isteğiniz olursa uygun deste oluşturur, sunarım :)
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:
#4
Fighting Destesi iyi olur :)
Cevapla
Teşekkür Edenler:
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.