TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ölümüne Defans ( Water Deste )
#1
   

Oluşturulmuş olan oyun alanında göründüğü üzere hiçbir enerji kartı yok. Rakibinizin bütün kartlarını discard etmesini veya turnuvada 12:30'luk sürede rakibinizin süresini tamamlattırmaya çalışmanız gerekiyor.
 
Gösterilen oyun alanındaki bulunan kartları ve izlemeniz gereken stratejiyi detaylıca açıklamaya çalışacağım.


 
Oyun alanında yer alan kartlar:
 
resim

Keldeo Ex X 2 (Su türü olan bu pokemon yedekte olduğu vakit özelliğini kullanarak aktif pokemon ile yer değiştirir. Bu özelliği ile birçok oyun alanında kullanılmaktadır)

resim 

Suicune X 2 (Su  türü olan bu pokemona ex ve mega-ex pokemon saldıramaz (istisnai ex pokemonlar vardır ve sayıları oldukça azdır, hiçbir özellikten etkilenmemeleri de onların özelliğinden kaynaklanmaktadır))
 
resim
Wailord X 4 (Su türü olan bu pokemonun en büyük özelliği 250 gibi bir sağlık puanına sahip olmasıdır)resimresim

Crushing Hammer X 4 (Karşı rakibinizin aktif veya yedekteki pokemonuna ekli enerji kartını yazı-tura atılıp, bozukluğun renkli kısmının gelmesi durumunda discard eder)

resim
Dive Ball X 1 (Leveli ne olursa olsun su tipi bir pokemonu elinize getirmenizi sağlar)

 resim

Dowsing Machine X 1 (Elinizdeki 2 adet kartı discard eder ve discard edilmiş durumundaki bir kartı elinize getirir)

resim

Enhanced Hammer X 4 (Karşı rakibinizin pokemonuna ekli special energy kartını atmanızı sağlar)

resim

Max Potion X 4 (Aktif pokemonuzun yediği hiti sıfırlar, ancak pokemona ait bütün enerji kartını da discard eder (statü durumunu değiştirmez))

resim

Robo Substitute X 2 (30 sağlık puanına sahip olup, elenmesi durumunda karşı tarafa ödül kartı vermez, isteğinize bağlı kendiniz de discard edebilirsiniz)

resim

VS Seeker X 4 (Kullanılmış olan discard durumdaki supporter kartınızını, tekrar elinize getirmenizi sağlar)

resim

AZ X 3 (Aktif durumdaki pokemonuzu elinize getirmenizi sağlar ve pokemonuza ait tüm kartları atarak, discard eder)

 resim

Elesa X 2 (Destenizdeki 3 adet araç kartlarını elinize getirmenizi sağlar)

resim

Lysandre X 4 (Karşı rakibinizin yedekteki pokemonu, karşınıza almanızı sağlar)

 resim

Pokemon Fan Club X 1 (Elinize, destenizden iki adet temel pokemonu getirmenizi sağlar)

resimresim

Professor Birch's Observations X 4 (Elinizde yer alan tüm kartları destenize geri koyar ve atılan bozukluğun renkli tarafı gelmesi durumunda elinize 7 adet, renksiz tarafı gelmesi durumunda elinize 4 adet kart almanızı sağlar)

resim

Team Flare Grunt X 4 (Karşı rakibinizin aktif pokemonua ekli enerji kartını discard etmenizi sağlar)

resim

Xerosic X 2 (1 adet pokemon tool’unu  veya 1 adet special enerjiyi atmanızı sağlar (hem rakibinizin, hem de kendinizin))

resim

Rough Seas X 4 (Her bir turda su veya elektrik türü pokemonunuzu 30 sağlık puanı iyileştirir)

resimresim

Eviolite X 2 (Karta sahip pokemonunuza, karşı rakip 20 damage daha az vurur)

resim

Float Stone X 4 (Karta sahip pokemonu, geri çekilme bedeli olan enerji kartına ihtiyaç duymaksızın yedeğe alınmasını sağlar)

resim

Head Ringer X 2 (Karşı rakibinizin ex tarzı pokemonuna kartı eklemeniz durumunda, karta sahip olan pokemon atak yapmak için 1 enerji kartına daha ihtiyaç duyar)İzlenilecek Strateji

Bu oyun alanında, her oyun alanında olduğu gibi şanslı olmanız gerekiyor. Yapılan müsabakalarda şans önemli bir unsur olup, şansınızı arttırmak üzere işlevli kartları bir arada tutmanız gerekir. İzlenmesi gereken strateji rakibinizin size atak etmemesi için uğraşmak ve atak ettiği vakit pokemonunuzu iyileştirmek. Bu oyun alanında ancak rakibinizin destesindeki kartların bitmesi veya rakibinize ayrılan sürenin bitmesi durumunda kazanabilirsiniz. Versus tarzı mücadele için hiç tavsiye etmiyorum. Turnuvalarda gayet başarılı olunmaktadır.

İdeal düzen ise karşı rakibinizin aktif pokemonunun ex olması durumunda sizin aktif pokemonunun suicune olması, eğer değilse de wailord ex olmasıdır. 'Float stone' araç kartına sahip keldeo ex'in aktif pokemonuzun hit yemesi durumunda özelliğinden dolayı bir aktif-bir yedek durumuna gelerek diğer yedekteki daha az hit yemiş veya hiç yememiş pokemonunuzla yer değiştirmesi sağlanır. Bu esnada 'rough seas' stadyum kartı ile pokemonunuzu iyileştirebilirsiniz. Eğer pokemonunuz çok fazla hit yemişse veya karşı rakibin 'lysandre' kartı ile yedekteki pokemonunuzu karşısına alıp, vurmasından çekiniyorsanız 'max potion' veya 'AZ' kartı ile anadan doğmuş gibi tertemiz yapabilirsiniz. Siz bir yandan pokemonunuzu iyileştirirken, bir yandan da 'team glare flunt', 'enhanced hammer',  'crushing hammer' ve hatta 'xerosic' kartları ile rakibinizin enerji kartlarını discard edebilirsiniz.Dikkat Edilmesi Gerekenler

-'Eviolite' aracını suicune pokemonuna vermeniz mantıklı olacaktır. 
- Keldeo Ex'e rakip bir tool kartı eklerse, 'AZ' veya 'Xerosic' kartı ile kurtulmaya çalışın ve 'float stone' araç kartını mümkün olduğunca bu pokemona verin. 
- Karşı rakibinizin destesindeki kartları biterken, sizinki de bitiyor demektir. Bunu önlemek amacıyla 'Proffesor Birch's Observations' kartını mümkün olduğunca en sona saklayıp, kullanabilirsiniz. 
- Bitecek olan süreye rakip kadar sizin de dikkat etmeniz gerekir.
- Supporter tarzı trainer yerine item trainer kartlarını kullanmaya çalışın.
- 'Retreat cost'u fazla olan bir pokemonu 'lysandre' kartı ile karşınıza alırsanız, enerji kartı ihtiyacından dolayı rakibin size atak yapmasını geciktirir veya önlersiniz.
- 'VS Seeker' ve 'Dowsing Machine' kartını akıllıca kullanırsanız ihtiyaç duyduğunuz kartı elinize getirip, rakibi daha çok bozarsınız.Avantajları:

- Enerji kartı kullanmadığınız için, enerji kartı gelir mi acep sıkıntısından kurtuluyorsunuz ve bu sizin diğer trainer kartlarını oyun içinde kullanmanızı da sağlıyor.
- Wailord gibi bir pokemonu kolay kolay elemek mümkün olmuyor.
- Karşı rakibin fazlasıyla sinirlenmesini ve sizin bu nedenle güzel anlar yaşamanızı sağlar.
- Karşısında suicune pokemonunu gören sadece ex pokemonlarına sahip rakibiniz ile rahatça oyun oynayabiliyorsunuz.
- Pokemonunuzu iyileştirebilecek birçok trainer kartına sahip oluyorsunuz.Dezavantajları:

- Çimen türü pokemon karşısında eliniz ayağınız titreyebilir.
- Yerdeki 6 ödül kartının gömülü kalacağını ve ihtiyacınız olan kartların belki orada olacağını unutmayın.
- Süreye oynadığınız ve sürekli defans yaptığınız için sıkılabilirsiniz.
- 'Hex Maniac' kartına sahip rakibiniz, kartı kullandığı takdirde suicune pokemonunuzun yeteğini ortadan kaldırır.
- Rakip yerdeki 6 kart hariç her türlü karta sahip olma fırsatına sahip olur, bu da daha güçlü stratejiler geliştirmesine olanak sağlar.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: Zombi TR , TcgTR-Admin , BozRuh , BozRuh , BozRuh
#2
Çok güzel bir çalışma olmuş. Ex pokemon kırıcılarından Regice ı da eklersek iyi olur. Çünkü bu kartta ikinci saldırı yapıldığından ex pokemon hiçbir şey yapamıyor. Rakip ex pokemonu değiştirip yerine başka bir ex koysa bile bir şey yapamıyor. Bu karta karşı yapılan savaşta elinizdeki ex ise mutlaka bu kartın size o saldırıyı yapmasını engellemeniz gerekir. Bütün pokemonlarınız ex ise o zaman maçı kaybettiniz demektir.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: TcgTR-Admin , TcgTR-Admin
#3
(16/05/2016, 21:12)falcon84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Çok güzel bir çalışma olmuş. Ex pokemon kırıcılarından Regice ı da eklersek iyi olur. Çünkü bu kartta ikinci saldırı yapıldığından ex pokemon hiçbir şey yapamıyor. Rakip ex pokemonu değiştirip yerine başka bir ex koysa bile bir şey yapamıyor. Bu karta karşı yapılan savaşta elinizdeki ex ise mutlaka bu kartın size o saldırıyı yapmasını engellemeniz gerekir. Bütün pokemonlarınız ex ise o zaman maçı kaybettiniz demektir.

Suicune, Regice'den çok daha iyi. Ragice'de 3 Energy isteyen Resistance Blizzard'ı kullanman gerekiyor. Suicune'de Safeguard ability'si var. Bu Ability'den dolayı sen hiçbirşey yapmasan da rakibin EX Pokémonları sana hiçbir şekilde saldıramıyor. :)


:Regice-xyan

Cevapla
Teşekkür Edenler: TcgTR-Admin , BozRuh
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.