TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ölü Yumurtalar Derneği (Legacy Format)
#1
Oyunda legacy format oluşturup, turnuvalarda XY Jenerasyonundan önceki serilere ait paketleri elde etmenizin imkanı sağlanıyor. Yakında format sistemine ilişkin tanıtıcı bir yazı oluşturacağım. Oluşturmuş olduğumuz bu destede yer alan kartlar XY Jenerasyounundan önce olmak zorundadır. Aksi takdirde legacy formatına sahip bir deste oluşturamazsınız.

 

Destemizin asıl kahramanı ‘Weavile’ pokemonu olup, elinizde bulunan pokemon kartlarını discard pile bölümüne ne kadar çok discard ederseniz, o kadar fazla damage vuruyor. Bu strateji içinde ‘Weavile’ pokemonuna, ‘Exeggcute’ pokemonunu adak ederek vuruş gücünü arttırıyoruz.      Oyun Alanında Yer Alan Kartlar


 resim1_01_06_16_8_11_24.png

Smeargle – (Undaunted, Call of Legends) X 2 (‘Portrait’ özel yeteneği eğer bu pokemon aktif pokemon ise kullanılır ve ayrıca kullanmak içinde bu pokemonun özel bir durum içerisinde bulunmaması da gerekir. Kullanıldığı takdirde karşı rakibinizin elinde varsa seçmiş olduğunuz supporter kartını kendiniz için kullanırsınız, ayrıca sonradan kendi elinizdeki supporter kartını da kullanabilirsiniz.’Tail Rap’ atağını yapacak olursa 2 kere bozukluk atılır ve gelen her renkli bölüm için 20 damage vurur)

resim1_01_06_16_8_11_24.png

 Sableye – (Dark Explorers) X 2 (‘Confuse Ray’ atağı 10 damage vurur, ayrıca bozukluk atışı yapılır ve renkli kısım gelirse ‘Confused’ özel durumunu yaşar. ‘Junk Hunt’ atağı damage vurmaz, ancak discard durumdaki 2 adet item trainer kartını elinize getirir)

resim1_01_06_16_8_11_40.png

Sneasel – (Undaunted, Next Destinies, Plasma Freeze) X 4 (‘Weavile’ pokemonuna evrilmesi için yer almaktadır)

resim1_01_06_16_8_11_40.png

 Weavile - (Plasma Freeze) X 4 (‘Hail’ atağı, karşı rakibinizin oyuna dâhil pokemon sayısı kadar çarpı 10 damage vurur (karanlık türü pokemonlara karşı zayıflığı veya direnci bulunan pokemonlar, kendi durumlarından etkilenmez). ‘Vilify’ atağı elinizde bulunan pokemon kartlarını discard etmeniz halinde, discard edilen pokemon kartı sayısı kadar çarpı 30 damage vurur)

resim1_01_06_16_8_11_40.png

 Exeggcute – (Plasma Freeze, Plasma Blast) X 4 (Eğer bu pokemon discard durumda ise ‘Propagation’ özel yeteneğini kullanarak elinize tekrardan gelir. ‘Seed Bomb’ atağı ise 20 damage vurur)

resim1_01_06_16_8_11_11.png

 Lileep – (Plasma Blast) X 1 (Eğer bu pokemon discard durumda ise ‘Prehistoric Call’ özel yeteneğini kullanarak destenize geri alırsınız. ‘Spiral Drain’ atağı 20 damage vurmasının yanında, kendini 10 sağlık puanı iyileştirir)


resim1_01_06_16_8_11_11.png

 Jirachi EX – (Plasma Blast) X 1 (Eğer bu pokemon elinizden, yedek bölüme getirilirse ‘Stellar Guidance’ özel yeteneği sayesinde destenizden 1 adet supporter trainer kartı alırsınız, ardından deste karıştırılır.’Hypnostrike’ atağını yapacak olursa 60 damage vurur, ancak hem kendisi hem de karşı pokemon ‘Asleep’ özel durumuna geçer)

resim1_01_06_16_8_11_11.png

Mr. Mime – (Plasma Freeze) X 1 (‘Bench Barrier’ özel yeteneği sayesinde yedek bölümde bulunan pokemonlara atak yapılamaz. ‘Psy Bolt’ atağı 20 damage vurur ve bozukluk atışı sonucu renkli kısım gelirse rakip ‘Paralyzed’ özel durumuna geçer)


Dark Patch X 3 (Discard edilmiş durumdaki bir adet darkness temel enerji kartını yedekteki karanlık türü bir pokemona ekler)

resim1_01_06_16_8_11_40.png

Junk Arm X 4 (Elinizde yer alan 2 adet kartı discard etmeniz durumunda, discard pile bölümünde bulunan 1 adet item trainer kartını elinize getirirsiniz) 

resim1_01_06_16_8_11_40.png

Level Ball X 4 (Destenizden 90 sağlık puanına kadar olan herhangi bir pokemonu bulup, elinize getirmenizi sağlar, sonrasında deste tekrardan karıştırılır) 

resim1_01_06_16_8_11_24.png

Lost Remover X 2 (Rakibinizin pokemonuna ekli 1 adet özel enerji kartını ‘Kayıp Bölüme’ alır, alınan enerji kartına müdahale edilemez)

resim1_01_06_16_8_11_11.png

 Pokemon Catcher X 1 (Rakibe ait pokemonu yedekten çekip karşınıza almayı sağlar, ancak attığınız bozukluğun renkli kısmının gelmesi gerekmektedir)

resim1_01_06_16_8_11_24.png

Super Rod X 2 (Discard edilmiş durumdaki pokemonunuz ve/veya enerji kartınızı en fazla 3 adet olmak üzere destenize ekler ve ardından deste karıştırılır)

resim1_01_06_16_8_11_11.png

Switch X 1 (Yedekteki pokemonuzun, aktif pokemon ile yer değiştirmesini sağlar)

resim1_01_06_16_8_11_24.png

Tool Scrapper X 2 (Hem sizin, hem rakibinizin pokemonuna ekli 2 adet araç trainer kartını discard edebilir)
resim1_01_06_16_8_11_24.png

 Ultra Ball X 2 (2 tane kartınızı discard edip, istediğiniz levelde bir pokemonu elinize getirmenizi sağlar)


 Professor Juniper X 3 (Elinizdeki tüm kartları atar (discard) ve destenizin en üstteki 7 adet kartı elinize getirir)

resim1_01_06_16_8_11_40.png

Professor Oak’s New Theory X 4 (Elinizdeki kartlar destenize geri gönderilir, deste karıştırıldıktan sonra üstteki 6 kart elinize gelir)

resim1_01_06_16_8_11_11.png

 Seeker X 1 (Hem sizin, hem rakibinizin yedek bölümün bulunan ve seçilmiş olan pokemonu el bölümüne getirir. El bölümüne getirilecek pokemonu ilk olarak siz seçersiniz, sonrasında rakip seçer)

resim1_01_06_16_8_11_11.png

 Life Dew X 1 (Kartı tutan pokemonunuz elendiğinde, karşı rakibiniz ödül kartı veya kartlarını alamaz)


 Silver Bangle X 3 (Karta sahip pokemon, karşı pokemon EX pokemon ise 30 damage daha fazla vurur)

resim1_01_06_16_8_12_20.png

 Darkness Energy X 8 (Karanlık türü pokemonlarına ait temel enerji kartıdır) 
 

İzlenilecek Strateji
 

‘Weavile’ pokemonu ile ‘Vilify’ atağını yapmamız en temel atak stratejimizdir. ‘Vilify’ atağı için elinizde yer alan pokemon kartlarını discard ederek, discard ettiğimiz kart sayısı kadar çarpı 30 damage vuruyoruz. Tabi ki bunu her sefer yapmak için elimizde yeteri kadar pokemon kartı olmalı ki, ‘Exeggcute’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde ölü ‘Exeggcute’ pokemonlarını mezarlıktan çağırıp, çağırıp bunları discard ederek en az 120 damage vurma imkânı olacaktır. ‘Sableye’ pokemonunun ‘Junk Hunt’ saldırısı ile discard edilmiş durumdaki 2 adet item trainer kartını elinize getirirsiniz. O an oyunda hangi item kartını getirmek istiyorsanız, onu getirebilirsiniz. Ancak ‘Dark Patch’ kartını getirirseniz, bu kart sayesinde discard durumdaki enerji kartını yedek durumdaki bir pokemona eklersiniz. Böylece enerji kartı ihtiyacınızı indirgersiniz. ‘Smeargle’ pokemonu da size baya yardımcı olacaktır. Çünkü bir tur içerisinde 2 kere supporter trainer kartı oynama olasılığınız olur. Rakibe ait supporter kartı ve kendinize ait supporter kartını da oynamanız durumda, oyun düzenini hızlıca kurup, rakibinizin işini erkenden bitirme olasılığınız yükselir.

Farklı Kartlar ile Farklı Stratejiler


- Bu destede geri çekilme bedeli sıkıntısı yaşayabileceğiniz göz önünde bulundurularak, ‘Float Stone’ item kartı (karta sahip pokemon geri çekilme bedeli olmadan yedek bölüme çekilebilir), ‘Skyarrow Bridge’ (aktif olması durumunda her bir pokemon bir enerji kartı eksik olarak geri çekilebilir ki bu destedeki pokemonlar geri çekilmek için 1 adet enerji kartına ihtiyaç duyar ve enerji kartı olmadan da geri çekilebilirler) stadyum kartı veya BW Promo, Dark Explorers, Legendary Treasures  serilerine ait Darkrai EX pokemonuna (pokemonun özel yeteneği sayesinde, darkness enerji kartına sahip olan pokemonlar geri çekilme bedelinden muaf olurlar) yer verebilirsiniz.

- ‘Virbank City Gym’ stadyum kartı ile beraber ‘Hypnotoxic Laser’ item kartlarına da yer verebilirisiniz. Rakip pokemon stadyum kartının aktif olması durumunda ‘Hypnotoxic Laser’ item kartı sayesinde her tur 30 damage alır. Ayrıca ‘Hypnotoxic Laser’ kartı ile bozukluk atışı sonucu rakip pokemonu da ayrıca uyku durumuna sokma imkânınız da olur.

- ‘Life Dew’ item kartı yerine ‘Computer Search’ kartını da kullanabilirsiniz. Hem varsa ‘Exeggcute’ pokemonlarını discard edersiniz, hem de ihtiyacını duyduğunuz karta da (tabi eğer ödül kartı bölümünde değil ise) sahip olursunuz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler


- ‘Exeggcute’ pokemonunu discard pile bölümün göndermek için ‘Ultra Ball’, ‘Junk Arm’ ve hatta ‘Professor Juniper’ kartını da kullanabilirsiniz.

-‘Seeker’ kartını ‘Jirachi EX’ pokemonunun özel yeteneğinden bir daha faydalanarak, supporter kartı elde etmek için kullanabilirsiniz.

- ‘Jirachi Ex’ pokemonu ile temel bir pokemon oyunun en başında geldiyse ve aktif pokemonu koymanız isteniyorsa diğer temel seviye pokemonu koyun, ‘Jirachi Ex’ pokemonunun yeteğini kullanabilmek için elinizden, yedek bölüme getirilmesi gerekmektedir.

- ‘Junk Arm’ kartı ve ‘Sableye’ pokemonunun ‘Junk Hunt’ atağı discard durumdaki item kartlarını elde etmek için kullanılır. Eğer rakibinizde özel enerji kartı varsa ‘Lost Remover’ kartını, yedekteki bir pokemonu karşınıza almak istiyorsanız da şansınıza bağlı olarak ‘Pokemon Catcher’ kartını, yedekteki pokemonun enerji ihtiyacı varsa ‘Dark Patch’ kartını, ‘Sneasel’ ve ‘Weavile’ pokemonları discard durumda ise ‘Super Rod’ kartını, rakibinize avantaj sağlayan araç trainer kartları varsa ‘Tool Scrapper’ kartını, oyun düzenini bir türlü kuramadıysanız ‘Level Ball’ kartını, yedek bölümden aktif bölüme pokemonu dâhil etmek için ‘Switch’ kartını ve son olarak da rakibinizin sizin pokemonu elemesi durumunda ödül kartını almasını engellemek adına ‘Life Dew’ kartını elinize tekrar getirebilirsiniz.

-‘Life Dew’ kartını mümkün olduğu kadar ‘Sableye’ pokemonunda kullanın. Çünkü bu pokemon damage vurmaktan ziyade size avantaj sağlayıcı ataklar yapar ve sağlık puanı da düşüktür. Rakibinizin bu pokemonu elemesi kolay olacaktır.

-‘Weavile’ pokemonunun ‘Vilify’ atağını yapaken ‘Lileep’ pokemonunu da discard edin, bu pokemon discard pile bölümünden geri gelebilir. Ancak ‘Exeggcute’ pokemonu gibi elinize gelmez, desteye gönderilir.

- ‘Silver Bangle’ kartını ‘Sneasel’ veya ‘Weavile’ pokemonuna vermeye çalışın.

- ‘Sableye’ pokemonunun ‘Junk Hunt’ saldırısına gerek duymazsanız, ‘Confuse Ray’ saldırısını kullanarak 10 damage vurmanın yanı sıra rakip pokemonu ‘Confused’ özel durumuna sokarsınız.

- ‘Mr. Mime’ pokemonu, olur da rakibinizin yedek bölümdeki pokemonlarınıza atak yapan bir pokemon olması durumunda, yedek bölümünüzdeki pokemonları korumak için bulunmaktadır.

- ‘Weavile’ pokemonu ile karşı rakibin sağlık puanı yüksek bir pokemonuna atak yapacaksanız, elinizdeki diğer pokemon kartlarını feda edebilirsiniz. Sonradan ‘Super Rod’ item kartı ile geri getirebilirsiniz.

Avantajlar


- Etkili damage vuran pokemonlarınız elense bile, rakibiniz 1 adet ödül kartı alır.

- ‘Exeggcute’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde, atak yapmak için ekstra kartlara ihtiyaç duymazsınız ve böylece kart eksikliği çekmezsiniz.

- ‘Junk Arm’ item kartı ve ‘Sableye’ pokemonu sayesinde ihtiyaç duyulan discard durumdaki item kartlarını kullanma olanağınız sağlanır.

- ‘Smeargle’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde bir turda iki kez supporter kartı kullanma imkânınız vardır ve bu size hızlı bir oyun düzeni kurmanızı sağlar.

- Pokemonların geri çekilme bedeli olan enerji kartı miktarı 1 adettir.

Dezavantajlar


- Evrilmesi için yer alan ‘Sneasel’ pokemonu görevini yerine getiremeyip, ‘Weavile’ pokemonuna evrilmesi uzun zaman korku dolu anlar yaşarsınız.

- Oyunun en başında sadece ‘Exeggcute’ pokemonun gelmesi, rakibe fazladan 1 ödül kartı çekmesi anlamına gelir. Çünkü 30 sağlık puanı gibi çok düşük bir puan anlamına gelir.

- Oyundaki her bir pokemon düşük sağlık puanına sahiptir. Oyun düzeninizi bir an önce kuramazsanız, elenmeniz kolaylaşacaktır.

- ‘Exeggcute’ pokemonu henüz piyasada yok ise, ‘Weavile’ pokemonu ile oldukça az bir damage vurursunuz.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: Zombi TR , BozRuh , BozRuh , TcgTR-Admin
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.