TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ninja Kurbağalar
#1
Destemizin esas kahramanı 'Greninja' pokemonu olup, bir ninjada olan bütün kabiliyetleri bu destede görebilirsiniz.
 
- ‘Octillery’ pokemonu, ‘Dive Ball’, ‘Ultra Ball’ ve ‘Rare Candy’ ile bir ninja gibi hızlı hareket etmek (her tur elinizde 5 kart olana kadar destenizden kart çekilmesi, su türü pokemonları her ne levelde olursa olsun elinize getirmeniz ve diğer trainer kartları sayesinde bir an önce oyun düzeni kurabilmek)
- ‘Gre-ninja’ pokemonu ile kaybolup, ummadığı yerden shuriken fırlatarak (elinizdeki su türü enerji kartını discard etmeniz durumunda rakibe ait seçtiğiniz pokemona 30 veya 60 damage vurmak)
- ‘Gre-ninja’ pokemonu ile gücünü hesaplı kullanarak (tek bir enerji kartı ile yüksek bir damage vurma)
- Hızla geri çekilebilmek (‘Greninja BREAK’ evrim zincirine kadar bulunan pokemonların retreat (geri çekilme) bedeli 1 adet enerji kartıdır)
- ‘Frogadier’ pokemonu ile bir anda çoğalmak (‘frogadier’ pokemonunun atağı ile yedek bölüme 3 adet frogadier pokemonunu alırsınız)
- Yaralarını hızla iyileştirmek (‘Rough Seas’ stadyum kartı ve ‘Max Potion’ item kartı ile iyileşebilmek) 
     

 
Oyun Alanında Yer Alan Kartlar
 
 resim

Miltank - (Flashfire) X 2 (‘Powerful Friends’ atağı 10 damage vurur, ancak level 2 de bulunan bir pokemonunuz yedekte yer alıyorsa, toplam 80 damage vurur. ‘Hammer In’ atağı ise 60 damage vurmaktadır)

resim
 
Froakie – (XY Promo, Kaler Starter Set, XY Base, BREAKthrough, BREAKpoint) X 4 (‘Frogadier’ pokemonuna evrilmesi için yer almaktadır)

resim
 
Frogadier – (BREAKpoint) X 4 (‘Water Duplicates’ atağı ile yedek bölüme 3 adet ‘Frogadier’ pokemonunu getirir. Ardından deste karıştırılır)

resimresim
 
Greninja - (XY Base, BREAKpoint) X 4 (XY Base serisine ait olan ‘Greninja’, ‘Water Shuriken’ özel yeteneği ile elinizde bulunan bir adet su türü enerji kartını discard ederek, rakibe ait seçtiğiniz herhangi bir pokemona 30 damage vurabilirsiniz. ‘Mist Slash’ arağı ile de rakibinizin aktif pokemonuna 50 damage vurursunuz, su türü pokemonlara karşı zayıflığı veya direnci bulunan pokemonlar yine 50 damage alır)
(BREAKpoint serisine ait olan ‘Greninja’ ise ‘Shadow Stitching’ atağı ile 40 damage vurur ayrıca, atak yaptıktan sonra rakibe ait her bir pokemon hiçbir şekilde özel yeteneğini o tur içinde kullanamaz. ‘Moonlight Slash’ atağı ile 60 damage vurur ancak, pokemona ekli su türü enerji kartını pokemondan alıp, elinize getirirseniz 20 damage daha fazla vuracaktır)

resim
 
Greninja BREAK – (BREAKpoint) X 4 (‘Giant Water Shuriken’ özel yeteneği ile elinizde bulunan bir adet su türü enerji kartını discard ederek, rakibe ait seçtiğiniz herhangi bir pokemona 60 damage vurabilirsiniz. Atak yapacak olması durumunda evrimleşmeden bir önceki pokemona ait atakları gerçekleştirebilir)

resim
 
Remoraid - (BREAKthrough, Plasma Blast) X 2 (‘Octillery’ pokemonuna evrilmesi için yer almaktadır)

resim
 
Octillery - (BREAKthrough) X 2 (‘Abyssal Hand’ özel yeteneği ile bir tur içerisinde elinizde 5 adet kart olan kadar kart çekmeniz sağlanır. ‘Hug’ atağını yapacak olursa 40 damage vurmasının yanı sıra, atak alan pokemon yedek bölüme çekilemez)

resim
 
Dive Ball X 2 (Leveli ne olursa olsun su tipi bir pokemonu elinize getirmenizi sağlar)

resim
 
Max Potion X 2 (Aktif pokemonuzun yediği hiti sıfırlar, ancak pokemona ait bütün enerji kartını da discard eder (statü durumunu değiştirmez))

resim
 
Rare Candy X 2 (Temel durumdaki pokemonuzun eğer elinizde level 2 pokemon varsa evrimleşmesini sağlar)
 
resim

Sacred Ash X 2 (Discard durumda olan 5 adet pokemonunuzu, desteye geri gönderme imkanı sağlar)

resim
 
Ultra Ball X 3 (2 tane kartınızı discard edip, istediğiniz levelde bir pokemonu elinize getirmenizi sağlar)

resim
 
VS Seeker X 4 (Kullanılmış olan discard durumdaki supporter kartınızını, tekrar elinize getirmenizi sağlar)

resim
 
Fisherman X 2 (Discard durumda bulunan 4 adet temel enerji kartını elinize getirmenizi sağlar)

resim
 
Lysandre X 2 (Rakibinizin yedekteki pokemonunu, karşınıza almanızı sağlar)

resim
 
Professor Birch’s Observations X 3 (Elinizde yer alan tüm kartları destenize geri koyar ve atılan bozukluğun renkli tarafı gelmesi durumunda elinize 7 adet, renksiz tarafı gelmesi durumunda elinize 4 adet kart almanızı sağlar)

resim
 
Professor Sycamore X 2 (Elinizdeki tüm kartları atar (discard) ve destenizin en üstteki 7 adet kartı elinize getirir)

resim
 
Rough Seas X 3 (Her bir turda su ve elektrik türü pokemonunu 30 sağlık puanı iyileştirir)

resim
 
Water Energy X 9 (Su türü pokemonlarına ait bir enerji kartıdır) 
 İzlenilecek Strateji
 
‘Froakie’ pokemonunu bir an önce ‘Frogadier’ pokemonuna evrimleştirmeniz ve ardından ‘Frogadier’ pokemonu ile yedek bölüme 3 adet hazır evrimleşmiş vaziyette ’Frogadier’ pokemonunu çağırmanız oyun stratejinize uyacaktır. Ardından ihtiyacını duyduğunuz iki ‘Greninja’ pokemonundan bir çeşidine evrilterek atak yapmaya başlayacaksınız. ‘Greninja’ pokemonunu da evrilterek sahneye ‘Greninja BREAK’ pokemonuna alın, bir yandan rakibinize elinizden bir su enerji kartını feda ederek 60 damage vurun ve evrilmiş olduğunuz bir önceki ‘Greninja’ pokemonuna ait atağı gerçekleştirin. ‘Octillery’ pokemonu size her tur elinizde 5 kart olana kadar kart çekmenizi sağlayacaktır. Yitirdiğiniz enerji kartlarını ‘Fisherman’ trainer kartı ile 4 adet olmak üzere elinize getirebilirsiniz. Elinizden kartları eksik etmeyecek pokemon ve trainer kartlarına sahipsiniz, damage alan pokemonlarınızı da iyileştirme fırsatınız oldukça yüksek durumdadır. Geriye akıllı hamleler ile rakibinizi elemeniz kalır. 
Dikkat Edilmesi Gerekenler

-‘Miltank’ pokemonu ile ilk atağını gerçekleştirmeye çalışın, mümkün oldukça ikinci sıradaki atağını yapmayın. Bu pokemona, bu destede yer vermemin asıl sebebi temel pokemon sayısının az olmasından dolayıdır. Bu durum sizin için handikap oluşturabilir.
- ‘Rough Seas’ stadyum kartını ihtiyaç duymadıkça kullanmayın, rakibiniz bir başka stadyum kartıyla veya trainer kartıyla bu kartı eleyebilir.
- ‘Lysandre’ kartını karşı rakibiniz bir pokemonu enerji kartları ile beslediğinde kullanmanız size avantaj sağlayacaktır.
- ‘Max Potion’ kartını iyileştireceğiniz pokemona ekli enerji kartı yok iken yapın, yoksa enerji kartınız discard olur.
- ‘Fisherman’ kartı oyun ilerledikçe önem kazanır, ‘VS Seeker’ kartlarının birkaçını bu kartı tekrardan kullanmak için muhafaza edin.
- ‘Octillery’ pokemonunun özelliğini kullanılabilmek için, elinizde 5 adet karttan daha az kart olmalıdır. Bu durumu oluşturmak için ‘Ultra Ball’ kartını keyfi olarak kullanabilirsiniz.
- Pokemonunuza ekleyecek enerji kartı az ise, ‘Greninja’ pokemonuna ait ‘Water Shuriken’ veya ‘Giant Water Shuriken’ atağını yapmaktan çekinin.
- ‘Rare Candy’ kartını tehlike halinde iseniz kullanın, rakibinizin sizin pokemonu eleme imkânı az ise kullanmaya gerek duyulmaz.
- Desteye, EX pokemonlardan korunan ‘Suicune’ pokemonunu da ekleyebilirsiniz.  
Avantajlar

- ‘Frogadier’ pokemonunun atağı ile oyun düzenini bir an önce kurabilirsiniz.
- Su türü pokemonlarına özel ‘Dive Ball’ ve ‘Rough Seas’ gibi item kartlarını kullanabilirsiniz.
- Az enerji kartı ile çok yüksek damage vurabilmeniz sağlanır.
- ‘Octillery’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde elinizde kart yokluğu çekmezsiniz.
- Genel olarak pokemonların geri çekilme bedeli olan enerji kartı miktarı azdır.
- Pokemonlarınızı kolayca iyileştirebilirsiniz.
- Aktif bölümdeki pokemonunuzun atak yapmasına ihtiyaç duymadan, yedek bölümden de ‘Water Shuriken’ ve ‘Giant Water Shuriken’ atakları ile saldırı yapabilirsiniz. Ayrıca rakibinizin yedek bölümünde bulunan pokemonlarına da atak yapma imkânınız olur. 
Dezavantajlar

- Evrilmesi için yer alan ‘Frokie’ ve ‘Remoraid’ pokemonları görevini yerine getiremeyip, ‘Frogadier’ ve ‘Octillery’ pokemonlarına evrilmesi uzun zaman korku dolu anlar yaşarsınız.
- 8 adet temel pokemonunuz vardır ve oyun başlangıcından bunlardan biri gelmezse, rakibinizin temel pokemonu bulamadığınız her tur için ekstra kart çekme imkânı bulur.
- ‘Water Shuriken’ ve ‘Giant Water Shuriken’ atakları için 1 adet enerji kartını feda etmek zorunda kalırsınız, destedeki enerji kartının az olmasından dolayı sıkıntı yaşarsınız.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: Zombi TR , TcgTR-Admin
#2
Ninja Kaplumbağalar deyince  Biggrin
Spoiler: Show
Cevapla
Teşekkür Edenler:
#3
(28/06/2016, 20:29)TcgTR-Admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ninja Kaplumbağalar deyince  Biggrin

Spoiler: Show

Yalnız bu konu Ninja Kaplumbağalar değil, Ninja Kurbağalar! Herkesin aklına ilk bakışta Ninja Kaplumbağalar gelse de bu konu Kurbağa konusudur. Belirtmek istedim. Biggrin

Cevapla
Teşekkür Edenler: TcgTR-Admin
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.