TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karanlık Güçler (Darkness Deste)
#1
   

Karanlık türün en favori türüm olmasından dolayı, bu tür pokemonlardan oluşan desteleri kullanmaya çalışıyorum. Ancak belirtmek isterim oyun içerisinde pekte avantajlı bir tür değil. Savaş ve elektrik türü pokemonlara karşı zayıflığı bulunan bu pokemonlar ancak hayalet türü pokemonlara karşı avantajlı olabiliyor ki hayalet türü pokemonlar da oyun içerisinde pek kullanılmıyor. Benim gözlemlediğim henüz oyun içerisinde Darth Vader tarzı karanlık türü pokemonları şahlandırabilecek bir kart bulunmuyor. Olsun yine de karanlık türü candır. Oluşturmuş olduğum bu oyun alanını her zaman olduğu gibi ayrıntıları ile beraber sizlere anlatmaya çalışacağım.

(zorua ile zoroark pokemonları da kullanılabilir. Kullanmak olan isterse ultra ball kartını da ekleyiversin)

Oyun Alanında Bulunan Kartlar

 resim

Absol – Plasma Freeze X 2 (Karşınıza olur da Ex pokemonlardan korunan bir pokemon çıkarsa bu pokemonu kullanabilirsiniz diye ekledim. Eğer ilk sıradaki atağını yaparsanız, karşı rakibin yedeğinde bulunan pokemon sayısı kadar çarpı 20 damage vurur. İkinci sıradaki atağını yaparsanız, 60 damage vurmanın yanı sıra rakibinizin elinde yer alan kartlara bakabilirsiniz)

resim

Darkrai EX -  BW Promo, Dark Explorers, Legendary Treasures X 1 (Bu pokemonun en iyi işlevi darkness enerjisine sahip herhangi bir pokemona retreat cost’una yani geri çekilme bedeline bakmaksızın yedeğe çekme imkânı verir. Eğer bu pokemonla atak yapmak isterseniz, karşı rakibinizin aktif pokemonuna 90, yedekteki pokemonuna da 30 damage vurur)

resim

Darkrai EX - BREAKpoint X 2 (Eğer ilk sıradaki atağını yaparsanız, tüm pokemonlarınıza ekli darkness enerji sayısı kadar çarpı 20 damage vurur. Eğer ikinci sıradaki atağını yaparsanız,  80 damage artı rakibinizin uyku halinde olması durumda bir 80 damage daha vurur)

resim

Malamar EX – XY Base X 3 (Bu pokemona elinizdeki enerji kartını ekledikçe, rakibinizin aktif pokemonu uyku haline girer. Atak yapacak olursanız bu pokemona ekli her bir enerji kartı kadar yazı-tura atılır ve gelen her renkli kısım kadar çarpı 60 damage vurur)

resim

Yveltal – XY Promo, XY Base, Generations X 2 (Karşınıza olur da Ex pokemonlardan korunan bir pokemon çıkarsa bu pokemonu kullanabilirsiniz. İlk sıradaki atağını yaparsanız, 30 damage vurmanın yanı sıra yedekteki pokemonunuza discard durumundaki bir darkness enerji kartını ekler. Eğer ikinci sıradaki atağını yaparsanız, 100 damage vurur ancak yazı-tura atışı sonucu renksiz kısım gelirse pokemonunuz bu atağı sonraki el kullanamaz)

resim

Yveltal EX – XY Promo, XY Base X 3 (İlk sıradaki atağı kullanırsa 20 damage artı bu pokemona ve aktif pokemona ekli enerji kartı kadar çarpı 20 damage vurur. İkinci sıradaki atağı kullanırsanız 90 damage vurduktan sonra yedekteki bir pokemona, bu pokemona ait bir adet enerji kartını vermeniz gerekir)

resim

Dark Patch X 2 (Discard edilmiş durumdaki bir adet darkness enerji kartını yedekteki karanlık türü bir pokemona ekler)

resim

Energy Switch -  X 3 (Pokemonuzda yer alan enerji kartının, bir diğer pokemonunuz ile değiştirmesini sağlar)

resim

Max Elixir X 3 (Destenizin en üstteki 6 kartına bakıp, enerji kartı bulmanız durumda bir adedini, yedekteki bir pokemonunuza vermenizi sağlar, ardından deste karıştırılır)

resim

Startling Megaphone X 2 (Karşı rakibinize ekli bütün ‘tool’ trainer kartlarını discard etmenizi sağlar)

resim

Super Rod X 1 (Discard edilmiş durumdaki pokemonunuz veya enerji kartınızı 3 adet olmak üzere destenize ekler ve ardından deste karıştırılır)

resim

Super Scoop Up X 2 (Yazı-tura atışı sonucu eğer renkli kısım gelirse, pokemonunuz ve ona ekli kartları elinize getirirsiniz)

resim

VS Seeker X 4 (Discard durumdaki supporter kartınızı, tekrar elinize getirmesini sağlar)

resim

Judge X 2 (Her bir oyuncunun kartlarını destesine gönderir, deste karıştırılır ve ardından her bir oyuncunun eline 4 adet kart gelir)

resim

Lysandre X 2 (Karşı rakibinizin yedekteki pokemonunu, karşınıza almanızı sağlar)

resim

Pokemon Fan Club X 2 (Elinize, destenizden iki adet temel pokemonu getirmenizi sağlar)

resim

Professor Birch’s Observations X 4 (Elinizde yer alan tüm kartları destenize geri koyar ve atılan coins’in renkli tarafı gelmesi durumunda elinize 7 adet, renksiz tarafı gelmesi durumunda elinize 4 adet kart almanızı sağlar)

resim

Shadow Circle X 3 (Stadyum kartını aktif etmeniz durumda her bir karanlık türü pokemon dezavantajlı türe karşı zayıflık göstermez)

resim

Fighting Fury Belt X 2 (Karta sahip pokemon 40 sağlık puanı kazanır ve 10 damage daha fazla vurmasını sağlar, ancak sadece temel seviyedeki pokemonlarda işlevini yerine getirir)

resim

Float Stone X 2 (Karta sahip pokemonuzun, geri çekilme bedeli olan enerji kartına ihtiyaç duymaksızın yedeğe alır)

resim

Trick Coin X 2 (Bu karta sahip bir pokemonunuz eğer yazı-tura atılıp, atak yapacak bir atağa sahip ise kullanabilir. İlk seferde attığınız yazı-tura miktarını beğenmezseniz, son bir sefer daha yazı-tura atma imkânı sağlanır ve ardından atak gerçekleştirilir)

resim

Double Colorless Energy X 4 (İki adet normal tür enerji kartı yerine geçer) 

resim

Darkness Energy X 8 (Karanlık türü pokemonlarına ait bir enerji kartıdır)
İzlenilecek Strateji
 
Başlangıç pokemonunuzun Yveltal Ex olması ideal olacaktır. 3 tane sağlam atağı olan pokemonunuz var. Bunlar Yveltal Ex, Malamar Ex ve Darkrai Ex (BREAKpoint), bunların arasından Yveltal Ex’i kullanmanız daha iyi olacaktır, çünkü başlangıç halindeki rakibinizin pokemonuna enerji kartları eklenebileceğinden rakibinizi bozabilme olasılığınız yüksektir. Malamar Ex’i yedekte bekletip, bu pokemona kart ekleyebilirsiniz, rakibinizi uyku haline sokma imkânınız olur. Pokemonlarınıza ekli enerji kartları da biriktikçe sahneye Darkrai Ex’i (BREAKpoint) alabilirsiniz. Diğer yandan rakibinizin yedekteki pokemonları dolduysa, Absol da tercih edilebilir. Darkrai Ex (Dark Explorers) ile darkness enerji kartına sahip pokemonlarınızı yedeğe alıp, diğer pokemonlarınızla saldırabilirsiniz.Dikkat Edilecek Hususlar
 
- Shadow Circle stadyum kartını gerekmedikçe kullanmayın. Eğer rakibiniz sizi bozabilecek bir stadyum kartı oynarsa, siz de bu stadyum kartı ile hamle yapabilirsiniz.
- Super Scoop Up kartını pokemonunuzun sağlık durumu kötüyse kullanmanız tavsiye edilir.
- Float Stone kartını, Darkrai Ex (Dark Explorers) piyasada yoksa kullanın, aksi takdirde pek bir işe yaramaz. Rakibinizin Ex Pokemonunuza kart eklemesinden çekiniyorsanız da kullanabilirsiniz.
- Trick coin kartı olmazsa olmaz Malamar Ex kartında kullanın.
- Judge kartını gerek sizin, gerekse de rakibinizin durumuna göre kullanabilirisiniz.
- Special kartlarınızı mümkün olduğunca geç ekleyin, pokemonunuzun ihtiyacı olan enerji kartlarını tedarik ettikten sonra ekleyebilirsiniz. Rakibinizin special kartlarınızı discard edecek kartları olabilir.
- Malamar Ex pokemonuna ancak elinizden bir enerji kartı eklenirse, karşı rakibin aktif pokemonu uyku durumuna geçer. 
Avantajları
 
- 3 farklı savaş kombinasyonu oluşturmanızı sağlar. Yveltal Ex ile, karşı rakibinize çok enerji kartı eklendiyse kullanabilirsiniz. Malamar Ex ile rakibinizin dengesini bozup, şansınıza bağlı ölümcül ataklar yapabilirsiniz. Darkrai Ex (BREAKpoint) ile de rakibinizin durumundan bağımsız, kendi durumunuza bağımlı yüksek derecede zarar verebilecek ataklar yapabilirsiniz.
- Discard edilmiş darkness enerji kartlarını dark patch, super rod ve yveltal pokemonu ile geri temin edebilirsiniz.
- Yedeğinizde bekleyen Darkrai Ex (Dark Explorers) ile pokemonlarınıza ekli darkness enerji ile retreat cost derdi olmadan rahat hareket edebilirsiniz.
- Absol pokemonunu gören rakibiniz yedeğe pokemon almaktan çekinir.
- Yveltal Ex pokemonunu gören rakibiniz, pokemonlarına fazla enerji kartı eklemekten çekinir. 
Dezavantajları
 
- Malamar Ex pokemonu ile atak yapmak şans işidir. Attığınız yazı-turalar hep renksiz gelirse hiçbir atak gerçekleştiremezsiniz.
- Ex pokemonu çokluğundan dolayı, rakibiniz 3 adet Ex pokemonunuzu saf dışı bıraktığında kazanır.
- Karanlık türü pokemonlar sadece hayalet türü pokemonlara karşı avantajlıdır. 
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: TcgTR-Admin , TcgTR-Admin , BozRuh
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.