TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Format Desteleri ve Turnuva Karşılaşmaları Hakkında Bilgi ve Tanımlar
#1
Rakibiniz ile yaptığınız maç sonrası ve versus ödüllerinde elde ettiğiniz turnuva biletleri ile turnuvanın sizden istediği turnuva bileti tutarını karşılamanız durumda turnuva modunda mücadele edebilirsiniz. Turnuvalar 8 oyuncu ile başlar ve oynanır. Turnuvada her bir oyuncu, versus modun haricinde mücadele için 12:30 kadar bir süreye sahiptir. Rakibinizi eledikten sonra diğer rakiplerinizin karşılaşmalarının bitmesini beklersiniz. Eğer karşılaşmalar biterse 01:00 kadar bir süre daha beklersiniz. Rakiplerinizi beklerken oyun içerisinde başka bir mücadele yapamazsınız. Oyunun farklı bölümlerinde dolaşıyorsanız, oyun size turnuva karşılaşmanız başlamadan 01:00 kadar bir süre önce size mücadelenin başlayacağına dair bildiri gönderir. Böylece turnuvanın başlaması için beklersiniz. 01:00 süresi bittiğinde oyun sizi otomatik olarak mücadeleye dâhil eder. 3 turdan oluşan elemeli sistemde oynanan turnuva modunda 3 maçı da kazanmanız durumunda turnuvada verilen en yüksek ödülü elde edersiniz. Turnuva içerisinde kazansanız da kaybetseniz de ödül verilir. Tabi ki ne kadar çok ilerlerseniz bir o kadar fazla ödüle sahip olursunuz. Bu ödüller genellikle online seri paketler, uncommon chest ve token ödülleri olmaktadır. Elde ettiğiniz sıra dışı sandıklardan (uncommon chest) token ve pokemon kartı çıkmaktadır. Turnuvadan sonra elde ettiğiniz her kart takas yapmaya açık olanlar kartlardır. Bu yüzden turnuvada mücadele etmek size oldukça büyük avantaj sağlayacaktır. Turnuvada mücadele edebilmek için sahip olduğunuz temalı (theme) destelerin yanı sıra kendi stratejiniz doğrultusunda oluşturabileceğiniz 4 farklı formata sahip desteler bulunmaktadır. Bu desteleri sadece turnuvalarda değil, versus karşılamalarında da kullanabilirsiniz.

Cizgi Resim
 
Theme Format Destesi: Bu desteleri oyun içi dükkân (shop) bölümünde 500 token karşılığında alabilirsiniz. Ayrıca her jenerasyonun kendine özgü temel theme desteleri bulunmaktadır. Bu desteleri elde etmek için ‘Trainer Challange’ bölümünde robot oyuncularla mücadele etmeniz durumunda elde edersiniz. ‘Trainer Challange’ modunda 3 farklı deste ile mücadele etme imkânınız olur ve bu destelerdeki kartlar eksik vaziyettedir. Bu eksik kartları tamamlamak için birbirinden farklı robot oyunculardan birine karşı bir kez kazanmanız durumunda eksik olan bir kartı tamamlarsınız. Bir temel deste ile birbirinden farklı 10 oyuncuya karşı kazanmanız durumunda destenize ait tüm kartları tamamlarsınız. Böylece versus ve turnuva modları için desteniz tamamlanmış olur. ‘Tutorial’ bölümündeki görevleri tamamlayınca da ‘XY: Basic Yellow’ theme destesine sahip olursunuz.  Theme desteler içerisindeki kartları, başka kartlar ile ekleme veya çıkarma imkânınız yoktur.

Aşağıda belirtilen desteler oyunun ‘Deck Manager’ bölümünden kendi isteğiniz doğrultusunda toplam 60 adet kart olmak üzere oluşturabileceğiniz destelerdir. ‘Deck Manager’ bölümünde yer alan ‘Create a New Deck’ kısmına tıkladığınızda; ‘Deck Wizard’, ‘Standard’, ‘Expanded’, ‘Legacy’, ‘Unlimited’ ve ‘Import’ bölmeleri karşınıza çıkar. ‘Deck Wizard’ size hangi formatta, hangi türler ile deste oluşturacağınız bilgisini aldıktan sonra kendi oluşturduğu bir deste sunar. ‘Import’ kısmı daha önceden bir metinden kopyaladığınız listeyi tanıyarak, desteyi karşınıza çıkarır. Diğer bölümlerde ise oyun formatına göre olması gereken kartları kısıtlayarak, sizin tercihleriniz doğrultusunda deste oluşturmanızı sağlar. Oluşturmak istediğiniz deste içerisindeki kartları ‘filter’ (filtre) bölümünden de filtre edebilirsiniz.

Cizgi Resim

Standart Format Destesi: Bu deste içerisinde yer alacak kartlar ‘XY’ jenerasyonuna dâhil seriler içerisinde bulunan kartlardan oluşmalıdır. Aksi takdirde ‘Standart Format’ destesi oluşturamazsınız.

Cizgi Resim

Expanded Format Destesi: Bu deste içerisinde yer alacak kartlar hem ‘XY’, hem de ‘Black&White’ jenerasyonuna dâhil seriler içerisinde bulunan kartlardan oluşabilir. Tek bir jenerasyona ait seriler içerisinde kartlardan da ‘Expanded Format’ oluşturabilirsiniz. ‘Standart Format’ ile oluşturulan deste, ‘Expanded Format’ oluşturulan deste yerine de geçmektedir.

Cizgi Resim

Legacy Format Destesi: Bu deste içerisinde yer alacak kartlar hem ‘Black&White’ ve hem ‘HGSS’ jenerasyonuna dâhil seriler içerisinde bulunan kartlardan oluşabilir. Tek bir jenerasyona ait seriler içerisinde kartlardan da ‘Legacy Format’ oluşturabilirsiniz. Oyun içerisinde istisna olarak gözüken ama aslında öyle olmayan bir durum mevcuttur. ‘XY’ jenerasyonuna ait kart bu format içerisinde de kullanılabilmektedir. Ancak işlev açısından ‘Black&White’ ve/veya ‘HGSS’ jenerasyonuna dâhil seriler içerisindeki kart ile aynı işlevde olması gerekmektedir. Mesela ‘Float Stone’ trainer kartı hem ‘XY’, hem de ‘Black&White’ jenerasyonlarına dâhil seriler içerisinde bulunmaktadır. Görüntü olarak birbirinden farklı olsa da işlevi aynıdır. ‘XY’ jenerasyonuna ait ‘Lysandre’ trainer kartını bu format içerisinde kullanmanız mümkün değildir. Çünkü hem ‘Black&White’ ve hem ‘HGSS’ jenerasyonuna ait seriler içerisinde ‘Lysandre’ trainer kartının işlevini yapan bir trainer kartı bulunmamaktadır.

Cizgi Resim

Unlimited Format Destesi: Bu deste içerinde tüm jenerasyonlara ait seriler içerisindeki kartları kullanabilmenizin yanı sıra oyun içerisinde kullanımı yasaklanmış kartları da kullanabilirsiniz. Kullanımı, oyun içi adaletsizlik oluşturduğu anlaşıldığından dolayı yasaklanmış olan bu kartları diğer formatlar içerisinde bulundurmanız mümkün değildir. Yasaklanmış olan kartları, kartların sağ üst köşesinde çarpı ile belirtilen işaretinden tanıyabilirsiniz.

Oyun içerisindeki yasaklı kartlar ise yazının yazılma tarihi itibariyle şunlardır;


resim

- Lysandre’s Trump Card – Phantom Forcesresim

- Shiftry – Next Destiniesresim


- First Ticket – Dragon Vault
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: Zombi TR , BozRuh
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.