TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ejderhaların Dansı
#1
Oyunun düzenini bir an önce kurduktan sonra oynaması çok keyifli bir deste tanıtacağım. Garchomp’un gücüne bu destede bir kez daha tanık olacağız. Az bir enerji ile çok damage vurabilir ve pokemonlarınızın evrimleşmesini bir an önce sağlayabilirsiniz. Tabi ki biraz şansa ihtiyacınız olacak. Çünkü ‘Gabite’ pokemonunu evriltme sürecini sağlıklı bir şekilde atlatmanız gerekmektedir. Oyunda pek ejderha türü pokemon kullanılmaz, çünkü çoğu atak yapmak için iki farklı türe ait enerji kartına ihtiyaç duymaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki ejderha türü pokemonların atakları da oldukça etkilidir.
      

Oyun Alanında Bulunan Kartlar
 
 resim1_01_06_16_8_11_32.png

Swablu - (Dragons Exalted) X 3 (Altaria pokemonuna evrilmesi için yer almaktadır. ‘Sing’ atağını yaparsa, karşı rakibiniz direkt uyku haline geçer. ‘Peck’ atağı ise rakibe 20 damage vurur)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_32.png

Altaria - (BW Promo, Dragons Exalted, Boundaries Crossed) X 3 (‘Fight Song’ özel yeteneği sayesinde ejderha türü aktif pokemonunuza +20 damage vurmasını sağlar. ‘Glide’ atağı ise rakibe 40 (aslında 60) damage vurmasını sağlar)
 Cizgi Resim

resim1_01_06_16_8_11_40.png
 
Gible – (Dragons Exalted) X 4 (‘Gabite’ ve ‘Garchomp’ pokemonuna evrilmesi için yer almaktadır. ‘Sand-Attack’ yapacak olursa, atağa maruz kalan rakip pokemon atak yapmak için yazı-tura atmak zorunda kalır ve renksiz kısım gelirse atak yapamaz. ‘Knock Away’ atağı ise yazı-tura atışı sonucu renksiz kısım gelirse 10, renkli kısım gelirse de 30 damage vurur)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_40.png
 
Gabite – (Dragons Exalted) X 4 (‘Dragon Call’ özel yeteneği sayesinde destenizde yer alan herhangi bir level ejderha türü pokemonu, elinize getirir ve ardından deste karıştırılır. ‘Dragonslice’ atağı ise rakibe 20 damage vurur)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_40.png
 
Garchomp – (Dragons Exalted, Plasma Freeze, Legendary Treasures) X 4 (‘Mach Cut’ atağı rakibe 60 damage vurmasının yanında eğer rakip pokemona ekli özel enerji kartı varsa discard eder. ‘Dragonblade’ atağı yapılır ise 100 damage vurur ancak destenizin en üstendeki 2 adet kart discard olur)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_11.png
 
Computer Search X 1 (Elinizdeki 2 adet kartı discard eder ve desteden istediğiniz herhangi bir kartı elinize getirir)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_32.png
 
Enhanced Hammer X 3 (Karşı rakibinizin pokemonuna ekli special energy kartını atmanızı sağlar)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_40.png
 
Level Ball X 4 (Destenizde 90 sağlık puanı ve bundan daha az sağlık puanına sahip pokemon varsa elinize getirir ve ardından deste karıştırılır)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_24.png
 
Max Potion X 2 (Aktif pokemonuzun yediği hiti sıfırlar (statü durumunu değiştirmez))
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_24.png
 
Sacred Ash X 2 (Discard durumda olan 5 adet pokemonunuzu, desteye geri gönderme imkânı sağlar)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_32.png
 
Trainers’ Mail X 3 (Destenizin en üstteki son 4 kartında trainer kart yer alıyorsa, destenize çekmenizi sağlar)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_24.png
 
Brigette X 2 (3 adet ex olmayan temel pokemonu veya 1 adet temel ex pokemonu yedek bölüme almanızı sağlar)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_24.png
 
Delinquent X 2 (Aktif stadyum kartını discard eder ve rakibiniz elindeki kartlardan seçtiği 3 adet kartı discard etmek zorunda kalır (rakibinizin elinde 2 veya 1 adet kart olsa dahi tümünü discard etmek zorunda kalır)
 Cizgi Resim 
resim1_01_06_16_8_11_24.png

Lysandre X 2 (Karşı rakibinizin yedekteki pokemonunu, karşınıza almanızı sağlar)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_40.png
 
Professor Birch’s Observations X 4 (Elinizde yer alan tüm kartları destenize geri koyar ve atılan bozukluğun renkli tarafı gelmesi durumunda elinize 7 adet, renksiz tarafı gelmesi durumunda elinize 4 adet kart almanızı sağlar)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_32.png
Wally X 3 (Pokemonuzun, bir üst level pokemona evrilmesini sağlar)
Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_40.png
 
Dragon Energy X 4 (Ejderha türü pokemonunun farklı tür enerji kartlarını destekler ve 2 adet enerji kartı yerine geçer. Sadece ejderha türü pokemonlara eklenebilir)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_40.png
 
Blend Energy X 4 (Su, elektrik, metal ve dövüş enerji kartını destekler)
 Cizgi Resim 
resim1_01_06_16_8_11_40.png

Fighting Energy X 4 (Dövüş türü pokemonlarına ait bir enerji kartıdır)
 Cizgi Resim
resim1_01_06_16_8_11_24.png
 
Water Energy X 2 (Su türü pokemonlarına ait bir enerji kartıdır)
  
İzlenilecek Strateji
 
‘Gible’ pokemonunu, ‘Gabite’ pokemonuna evrimleştirdikten sonra ejderhaların dansını başlatabilirsiniz. ‘Gabite’ pokemonun özel yeteneği olan ‘Dragon Call’ ile herhangi bir ejderha türü pokemonu elinize getirebilirsiniz. İlk önce yedek bölümünüzde yoksa ‘Gible’ pokemonunu çağırın ve sonraki tur bunu ‘Gabite’ pokemonuna evrilterek, ihtiyacınıza göre 1 adet ‘Garchomp’ ve 3 adet ‘Gabite’ pozisyonuna getirin veya tam tersi olarak 3 adet ‘Garchomp’ ve 1 adet ‘Gabite’ pozisyonu da yapabilirsiniz. Ama mutlaka ‘Gabite’ pokemonu o şekilde kalsın, çünkü özel yeteneği sonradan size lazım olabilir. Diğer 2 veya 3 yedek pokemonunuz ‘Altaria’ olsun, böylece bulunan her ‘Altaria’ kadar +20 damage vurursunuz. ‘Garchomp’ pokemonunun atakları tek enerji ile olduğu için rakibinize tek enerji ile yüksek damage vurma imkânınız olur.
  
Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
- Mutlaka bir ‘Gabite’ pokemonunuz yer alsın, onu evriltmeyin. Elenen pokemonlarınızı ‘Sacred Ash’ kartı ile destenize geri alabileceğinizden dolayı yine bu pokemonları ‘Gabite’ pokemonunun özel yeteneği ile oyuna rahatça dâhil edebilirsiniz.
- Masada yer alan bütün pokemonlarınızı sadece 1 enerji kartı ile yedeğe çekilebileceğinizden dolayı, aktif pokemonunun çok damage alması veya özel duruma girmesi halinde geri çekip, max potion ile iyileştirebilirsiniz.
- ‘Level Ball’ kartı ‘Swablu’ pokemonunu elde etmeniz amacıyla yer almaktadır. Çünkü kendisi ejderha türü bir pokemon değildir, ‘Gabite’ pokemonunun özel yeteneği ile çağıralamaz. Zorunlu kalmadıkça bu kartı başka pokemonlar için kullanmayın.
- İmkânınız varsa special enerji kartları yerine, temel enerji kartlarını ekleyin, rakibiniz bunları ‘Enhanced Hammer’ ve ‘Xerosic’ kartları ile eleyebilir.
 - Oyunun en başında ‘Gible’ pokemonu varsa ‘Wally’ kartını kullanarak, ‘Gabite’ pokemonundan faydalanmaya çalışın. Bu hamle oyun düzenini bir an önce kurmak için çok önemlidir.
- Oyunun en başında ‘Swablu’ pokemonu geldiyse, bu sizin elenmeniz adına çok büyük risktir. Belki ‘Swablu’ pokemonunun uyku saldırısını rakibi oyalamak için kullanabilirsiniz. Avantajları
 
- ‘Gabite’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde oyun düzenini bir an önce kurabilirsiniz.
- Az enerji kartı ile çok yüksek damage vurma imkânınız olur.
- Yedek bölümde yer alan ‘Altaria’ pokemonları sayesinde, her bir ‘Altaria’ pokemonu için +20 damage vurursunuz.
- Garchomp pokemonunun ‘Mach Cut’ saldırısı ile rakibinizin aktif pokemonuna ekli özel enerji kartını discard edersiniz.
- ‘Double Dragon Enerji’ ve ‘Blend Enerji’ kartlarıı ile pokemonuzun atak için gereken enerji ihtiyacını rahatlıkla karşılarsınız.
- Destenizde ex pokemonu olmadığından, rakibiniz en fazla 1 adet ödül kartı elde eder. 
 


Dezavantajları
 
- Evrilmesi için yer alan ‘Gible’ pokemonu görevini yerine getiremeyip, ‘Gabite’ pokemonuna evrilmesi uzun zaman alırsa stratejinizden koparsınız.
- Oyunun en başında sadece ‘Swablu’ pokemonunun gelmesi size korku dolu anlar yaşatır.
- Destede çokça special enerji kartının bulunması ve oyun içerisinde bu kartları discard etmeye yönelik rakibinize ait trainer kartlarının yer alabileceğinden dolayı sıkıntı yaşarsınız.
- Garchomp pokemonunun ‘Dragonblade’ atağı kullanıldığında, destenizden 2 adet kart discard olur ve discard olan kartlar önemli kartlar ise zorlanırsınız.
- 7 adet temel pokemonunuz vardır ve oyun başlangıcından bunlardan biri gelmezse, rakibinizin temel pokemonu bulamadığınız her tur için ekstra kart çekme imkânı bulur.
- ‘Gible’ ve ‘Gabite’ pokemonlarının bir kısmının ödül kartları içerisinde yer alması durumunda, oyun düzeninin sekteye uğrayabilir.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: BozRuh , TcgTR-Admin , Zombi TR
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.