TCG Online Güncel Duyurular!

TCG Online Tüm Kartlar!

TCG Online Yeni Başlayanlar!

Konularda En Basit Kart Ekleme Metodu!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çanlar Kimin İçin Çalıyor
#1
Tek bir atak ile 3 ödül kartı alabileceğiniz ataklar (Lugia Ex - Plasma Storm, BW Promo, Legendary Treasures) oyun içerisinde mevcut, peki ya olur da tek bir atak ile tüm ödül kartlarını alabileceğiniz bir atağa sahip olan bir pokemon oyun içerisinde var desem. Bu imkânı sağlayan kahramanımız Bronzong BREAK, kendisi kendine ekli çelik temel enerji kartlarını discard ederek seçtiğiniz her bir pokemona, discard ettiği kart başına 30 damage vuruyor. Dolayısıyla imkânsız gibi gözükebilir ama tek bir atak ile rakibinizin tüm pokemonlarını elemeniz olası bir durum oluyor.

Cizgi Resim

     

Oyun Alanı İçerisinde Bulunan Kartlar

 
resim1_01_06_16_8_11_24.png

Smeargle – (BREAKthrough) X 2 (‘Second Coat’ özel yeteneği, bir tur içerisinde aktif pokemona ekli enerji kartının, discard durumdaki farklı temel enerji kartı ile yer değiştirmesini sağlar. ‘Beat’ atağı ise 30 damage vurur)
Manectric-EX – (Phantom Forces) X 3 (‘Overrun’ atağı ile aktif pokemona 20 damage vurmanızın yanı sıra, varsa yedek bölümde bulunan seçmiş olduğunuz pokemonlardan birine 20 damage vurur. ‘Assault Laser’ atağı ile 60 damage vurur, ancak karşı aktif pokemona ekli bir araç trainer kartı ekli ise 60 damage daha vurur)
Mega Manectric-EX – (Phantom Forces) X 3 (‘Turbo Bolt’ atağı ile 110 damage vurur ve discard durumundaki 2 adet enerji kartını, yedek bölümünüzde bulunan seçmiş olduğunuz bir pokemona ekler)
Bronzor – (Phantom Forces, BREAKthrough, Fates Collide, Next Destinies) X 3 (Sadece ‘Bronzog’ pokemonuna evrilmesi için yer verilmektedir)
Bronzong – (Phantom Forces) X 3 (Her bir turda discard durumundaki çelik temel enerji kartını 1 adet olmak üzere yedekte bulunan herhangi bir tür pokemona ekleminizi sağlama özelliğini bulundurur. ‘Hammer In’ atağı ise 60 damage vurur)
Bronzong BREAK – (Fates Collide) X 3 (‘Metal Rain’ atağı ile seçmiş olduğunuz pokemon veya pokemonlara, bu pokemona ekli her bir çelik türü metal enerji kartının/kartlarının discard edilmesi başına 30 damage vurur. Rakibin istediğiniz pokemonuna birden fazla atak vurabilirsiniz. Zayıflık ve direnç durumu olan pokemonlar bu ataktan durumuna mahsus olarak etkilenmez)
Level Ball X 3 (Destenizden 90 sağlık puanına kadar olan herhangi bir pokemonu bulup, elinize getirmenizi sağlar, sonrasında deste tekrardan karıştırılır)resim1_01_06_16_8_11_11.png

Super Rod X 1 (Discard edilmiş durumdaki pokemonunuz ve/veya enerji kartınızı en fazla 3 adet olmak üzere destenize ekler ve ardından deste karıştırılır)
Battle Compressor Team Flare Gear X 3 (Destenizden seçmiş olduğunuz herhangi bir 3 kartı discard eder)resim1_01_06_16_8_11_40.png

VS Seeker X 4 (Discard durumdaki supporter kartınızı, tekrar elinize getirmenizi sağlar)


resim1_01_06_16_8_11_40.png

Ultra Ball X 4 (2 tane kartınızı discard edip, istediğiniz levelde bir pokemonu elinize getirmenizi sağlar)resim1_01_06_16_8_11_24.png


Brigette X 2 (3 adet ex olmayan temel pokemonu veya 1 adet temel ex pokemonu yedek bölüme almanızı sağlar)


resim1_01_06_16_8_11_40.png

N X 4 (Hem sizin, hem rakibinizin kartlarını karıştırıp, kalan ödül kartı kadar kartı elinize getirir)


resim1_01_06_16_8_11_40.png

Professor Sycamore X 4 (Elinizdeki tüm kartları atar (discard) ve destenizin en üstteki 7 adet kartı elinize getirir)


Manectric Spirit Link X 3 (Manectric EX pokemonuna eklemiz durumunda Mega EX olarak evrildiği zaman turunuz tamamlanmaz, oynamaya devam edersiniz)
Lightning Energy X 3 (Elektrik türü pokemonlarına ait temel enerji kartıdır)
Metal Energy X 12 (Çelik türü pokemonlarına ait temel enerji kartıdır)


Cizgi Resim

İzlenilecek Strateji
 
 
‘Bronzong BREAK’ pokemonu ile enerji biriktirip atak yapabilmek için ilk önce oyun düzenini kurmanız gerekmektedir. Bunun için en ideal sistem ‘Mega Manectric EX’ pokemonunun atağı ile hem 110 damage vurur ve ‘Bronzong BREAK’ pokemonuna çelik türü temel enerji kartlarını eklersiniz. Tabi ki bu durum içinde çelik türü temel enerji kartlarının discard edilmesi gerekmekte olup, ‘Battle Compressor’, ‘Ultra Ball’, ‘Professor Sycamore’ trianer kartları ile ‘Smeargle’ pokemonunun özel yeteneği ile bu durumu sağlayabilirsiniz. ‘Mega Manectric EX’ pokemonunun atak yapması için elektrik türü temel enerji kartına ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer elektrik türü enerji kartı discard durumda ise ‘Smeargle’ pokemonun özel yeteneği ile varsa ‘Mega Manectric EX’ pokemonuna ekli çelik türü enerji kartı, bunu discard durumdaki elektrik enerji kartı ile değiştirirsiniz. Hem böylece ‘Mega Manectric EX’ pokemonun enerji ihtiyacı karşılanmış olur, hem de çelik türü enerji kartı discard durumda olur. Çelik türü enerji kartının discard durumda yer almasının avantajı ise ‘Bronzor’ pokemonunn özel yeteneği ile discard durumdaki çelik türü enerji kartının yedek bölümünüzde bulunan seçmiş olduğunuz pokemona ekleyebiliyor olmanızdır. ‘Bronzong BREAK’ pokemonunun atağı için gereken çelik türü enerji kartlarını hem ‘Mega Manectric EX’ pokemonunun saldırısı ile, hem de ‘Bronzong’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde sağlayabilirsiniz. Ardından ‘Bronzong BREAK’ pokemonuyla rakibi dağıtan saldırınızı uygulayabilirsiniz.

Cizgi Resim

Farklı Kartlar ile Farklı Stratejiler

- Bu destede geri çekilme bedeli sıkıntısı yaşayabileceğiniz göz önünde bulundurularak, ‘Float Stone’ item kartı (karta sahip pokemon geri çekilme bedeli olmadan yedek bölüme çekilebilir) ve ‘Skyarrow Bridge’ (aktif olması durumunda her bir pokemon bir enerji kartı eksik olarak geri çekilebilir ki bu destedeki pokemonlar geri çekilmek için 1 adet enerji kartına ihtiyaç duyar ve enerji kartı olmadan da geri çekilebilirler) stadyum kartına yer verebilirsiniz.
- ‘Aegislash EX – Phantom Forces’ (Bu pokemona special energy karta sahip bir pokemon saldıramaz. Atak yapması durumunda 40 damage yanı sıra pokemona ekli çelik enerji kartı sayısı kadar çarpı 20 damage vurur) pokemonuna yer vermeniz durumda, özel enerji kartı ekli pokemonlar size saldıramaz. Night March gibi bir stratejilere karşı korunmanız sağlanır.
- Rakibinizin kendisine avantaj sağlayıcı stadyum kartlarını aktif etmesi göz önünde bulundurularak, ‘Skyarrow Bridge’ veya ‘Steel Shelter’ (Her bir çelik türü pokemon özel durumlardan etkilenmez) stadyum kartlarını ekleyebilirsiniz.

Cizgi Resim
 
Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Oyun düzeni kurmanız biraz zaman alabilmektedir. Dolayısıyla rakibinizi oyalamanız çok önemlidir. Bunun için bazı pokemonlarınızı feda edebilirsiniz. Bilmeniz gerekir ki, oyunun temel stratejisi bitirici final hamlesinin yapılmasıdır.
- ‘Battle Compressor’ trainer kartı ile bir adet enerji kartını da discard edin, sonradan bu kartı ‘Smeargle’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde ‘Manectric EX’ veya ‘Mega Manectrix EX’ pokemonlarına ekleyebilirsiniz.
- ‘Brigette’ trainer kartı ile 2 adet ‘Bronzor’ ve 1 adet ‘Smeargle’ pokemonunu yedek bölüme almanız uygun olacaktır.
- ‘Bronzong BREAK’ pokemonu ile atak yapmanız durumunda, rakibiniz elenmeyecek ise size fazla tehdit oluşturmayacak pokemonlara atak yapmayabilirsiniz.

Cizgi Resim
 
Avantajlar

- ‘Bronzong BREAK’ pokemonuna ihtiyaç duymadan dahi, ‘Manectric EX’ ve ‘Mega Manectric EX’ pokemonları ile rakibinize az enerji kartı ile yüksek damage vurursunuz.
- ‘Bronzor’ pokemonunun özel yeteneği sayesinde çelik türü temel enerji kartlarınız discard olsa dahi, geri kazanabilirsiniz.
- ‘Bronzong BREAK’ gibi güçlü bir atağa sahip pokemon sayesinde, rakibin tüm pokemonlarını elemeniz veya fazlasıyla zarar vermeniz sağlanır. Ayrıca ‘Bronzong BREAK’ ile de ‘Bronzor’ pokemonuna ait özel yeteneği kullanmanız mümkündür.
- Rakibinizi elemeniz sadece bitirici hamleye bakar, bir atak ile en az 3-4 ödül kartı alabileceğiniz düşünülmektedir.

Cizgi Resim
 
Dezavantajlar

- Evrilmesi için yer alan ‘Bronzor’ pokemonu görevini yerine getiremeyip, ‘Bronzong’ pokemonuna evrilmesi uzun zaman korku dolu anlar yaşarsınız.
- Oyun düzenini kurmanız zaman alacaktır.
- Kendisine çokça enerji kartı ekli olan ‘Bronzong BREAK’ pokemonunu, rakibiniz çeşitli trainer kartları ile karşısına alıp vurabilir.
- ‘Bronzong BREAK’ pokemonu oyunu bitirici bir hamle yapmaktadır, bu pokemonu kullanıp da oyunu bitiremezseniz, bu pokemonun elenme ihtimali yüksek olur.
- Pokemonların rahatça yedek bölüme geri çekilebileceği bir düzen yoktur, aynı zamanda pokemonlarınızı iyileştirici kartlar da bulunmamaktadır.
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler: Zombi TR
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Pokemon.Tcgtr.Net Pokemon Trading Card Game Online oyunu hakkında bilgi içeren fan yapımı bir forum sitesidir.

Orjinal site ile resmi hiçbir bağı yoktur.

Sitemiz üzerinde kullanılan kartlar ve karakter isimleri GAME FREAK,Pokémon, Nintendo firmasına aittir.

© 2016 Pokémon. © 1995–2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. Pokémon, Pokémon character names trademarks of Nintendo.

TCGTR.Net - Trading Card Game Türkiye Forum Hakkında

İçerik Hazırlanıyor.

İçerik Hazırlanıyor.